Срачі з приводу вакцин, насправді, багато в чому безглузді. Всі існуючі на ринку вакцини приблизно однакові. У тому плані, що всі вони до кінця не випробувані і їх довгострокові наслідки невідомі нікому.
Яка з них все-таки краще? Я б віддав перевагу Pfizer. З двох причин. По-перше, цією вакциною прищеплюють населення найрозвиненіших країн. Це, звичайно, не гарантія якості, але певна страховка. По-друге, нею вже зробили достатню кількість щеплень, щоб досвідченим шляхом підтвердити її відносну безпеку.
Але якщо немає можливості зробити щеплення Pfizer – ось тут починаються варіанти.
читайте такожВірусолог розповіла, чи скисне в Україні вся вакцина
Я для себе визначив вибір так: якщо ти в групі ризику – є сенс прищепитися тим, що є. Якщо не в групі ризику – за бажанням. Можна зробити щеплення, а можна посидіти почекати, поки не буде більше розуміння щодо вакцин та їх ефективності. З іншого боку-якщо ти не в групі ризику, то тобі і вибирати особливо не потрібно – просто сиди і чекай. Все одно ти десь в десятій хвилі вакцинації.
Це про вакцини. Але є ще інша тема, яку я б відокремлював від теми вакцин – це робота держави з вакцинації населення. І тут влада, яка купила за невідомою ціною індійський аналог чи не найбільш критикованої вакцини в світі, привід не тільки для критики, але, по-хорошому, і для кримінальних справ.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред