З приводу потенційного локдауну в Україні. Висловлю виключно особисту думку.
Я проти локдауна в поточній ситуації. Так, ми впевненими темпами прем до 10000 хворих на день. І буде 20000. Тому що для зменшення кількості захворювань державі потрібен план, що складається з розумних кроків, заснований на світових практиках і накопиченому досвіді. І ще потрібні чіткі кроки взаємодії з бізнесом.
Тобто в нормальній країні, де держава виконує свої функції - локальний смарт-локдаун за віком населення, районам і соціальним групам може бути ефективний. А у нас - ні. Чому? Тому що швидше за все він у нас буде не смарт. Він у нас буде дамб. Слон в посудній крамниці.
І ще тому, що у нас геть відсутня культура взаємодії між державою і бізнесом - незважаючи на перманентний економічний шторм, корупцію, багаторічну війну і весняний карантин. У важкі часи наша держава жодного разу не знайшла сили відвернутися від дзеркала і повернутися до бізнесу обличчям, а не жопою. Подумати про тих, хто його годує, сплачуючи податки.
читайте такожВикиньте статистику МОЗ в смітник. Масштаби поразки набагато страшнішеБільше того. Справа ж у виживанні. У ситуації, коли бізнес кидають напризволяще, не рахуючись з його проблемами і завданнями, і тупо закривають по домівках населення міст, у підприємців більше немає можливості сидіти вдома, не працювати і чекати з моря погоди.
Багато всю весну, літо і частину осені закривали фінансові дірки, нанесені першою хвилею, а тепер будуть змушені в черговий раз поставити на паузу свої бізнеси, і все це - без єдиного кроку підтримки з боку держави.
Наш локдаун це карго-культ - тубільне тлумачення смислів по створенню аеропорту і літаків з бамбука, в надії на те, що з неба полетять контейнери з намистом і їжею. В реальності ж його введення вдарить по бізнесам гостріше і болючіше, тому що тепер багато підприємців розуміють, що їм ніхто не допоможе.
Головне. Я в великому сумніві, що масовий істеричний локдаун практично допоможе зупинити зростання захворювань. Особливо з тим соціальним нігілізмом, яким просякнуте наше суспільство. Чиновникам давно пора включати мізки і показувати свою ефективність. Впроваджувати реальне зменшення податкових навантажень, особливо до фонду оплати праці. Кредитувати за пільговими ставками. Дотувати соціальні нон-профіт проекти. І багато іншого. А поки що, всіма своїми "грандіозними" заходами з підтримки, держава намагається підігріти океан, поливаючи його гарячою водою з чайника. І на цей раз, для багатьох бізнесів це може бути не локдаун, а нокдаун.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред