Чому Європа не поспішає вводити санкції проти РФ

1 травня 2021, 10:14
937
Антиросійська резолюція - добрий знак для України. Інша справа, чи буде Європа її реально застосовувати, якщо Росія дійсно піде у наступ.
Чому Європа не поспішає вводити санкції проти РФ
Єврокомісія пригрозила Росії ембарго на енергоносії та відключення від SWIFT за наступ на Україну / Reuters

Днями Європейський парламент ухвалив антиросійську резолюцію, яка передбачає жорсткі санкції проти проти Росії у разі її вторгнення в Україну.

Цікава сама поява цього рішення. Бо Росія заявляє, що відвела війська від кордонів України, хоча цього не зробила. І у той момент, коли українська влада заявляє, що нам нема чого боятися і більшість наших посадовців поводилися так, наче нічого не відбувається, євродепутати ухвалюють це тривожне рішення, у Туреччині оголосили часткову мобілізацію, а війська НАТО були переведені до найвищої бойової готовності.

Тобто виходить дивна річ, протилежна тому, що відбувалося раніше. Бо у попередні роки ми піднімали шум – скликали Радбез ООН, коли Росія починала брязкати зброєю, викликали партнерів, тощо, а зараз на це нам вказує світ. І рішення Європарламенту – прямий наслідок цих вказівок. Бо якщо раніше вони просто висловлювали "глибоку стурбованість" і більше нічого, то зараз вони, маючи дані розвідок, дуже стривожені.

відео дня

Насправді у резолюції зазначена ніби відкладена загроза санкцій, але і у цьому є прорив. Бо раніше західні партнери жодного разу і в жодному з документів не ставили питання про від’єднання Росії від SWIFT та про можливість ембарго на постачання енергоносіїв. Це серйозна погроза, яка свідчить, що європейці відчувають за собою американський тил і готові до рішучих кроків. І це матиме стримуючий ефект, бо Путін розуміє, що у такому випадку у нього обривається дуже багато можливостей.

читайте такожУ Держдумі оцінили ініціативу Європарламенту відключити РФ від SWIFTТому поява цього рішення, без сумніву, добрий знак. Інша справа, чи будуть вони його реально застосовувати, якщо Росія дійсно піде у наступ - це питання відкрите.

Та Росія зараз не може нічим відповісти, окрім погроз. Бо російських дипломатів висилають з багатьох країн і вона, якщо діятиме аналогічним способом, тільки погіршить свою ситуацію. Звісно, вони можуть зробити якусь гучну заяву про запровадження санкцій проти Євросоюзу, але вони не мають що робити, бо їх попередили, що санкції будуть, якщо Росія зважиться на наступ. Тобто наразі їм буде важко вирулювати навіть за допомогою пропагандистських заяв, а не те що реальних дій. Бо, передусім, ця резолюція – лише рекомендація, оскільки одноосібно Європарламент ввести санкції не може. Тобто поки немає реальних дій, окрім гавкання, їм нема як відповісти.

Але для України мінусом цієї резолюції є те, що у разі, якщо РФ робитиме бойові операції по захопленню наших позицій на Донбасі, то її дія на такі російські вибрики не поширюватиметься.

Тарас Чорновіл, політичний аналітик, колишній народний депутат України, спеціально для Главреду

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти