Це вже не перший такий заклик Європейського парламенту, його депутати не раз закликали зупинити будівництво, і спостерігачі лише помічають, що нова резолюція прийнята куди в більш жорстких виразах, ніж попередні. Але парадокс ситуації полягає в тому, що будівництво СП-2 і так зупинено на невизначений термін.
І його зупинили не політики. Його зупинили екологи.
Пов'язано це з процедурою розгляду скарг екологічних організацій Німеччини, в територіальних водах якої зараз має проходити закінчення будівництва трубопроводу. Ніяких конкретних термінів для подачі такого документа просто немає, і німецькі екологи можуть не поспішати. Коли Федеральне відомство з морського судноплавства і гідрографії зможе відновити свій дозвіл, не знає сьогодні ніхто, спостерігачі говорять навіть про 2022 рік.
АРГУМЕНТ НА ВИБОРАХ У НІМЕЧЧИНІ
До того ж не будемо забувати, що цей рік у Німеччині – передвиборний і тема будівництва Північного потоку-2 обов'язково стане одним з важливих аспектів у виборчій кампанії учасників виборів. І перш за все "зелених", які вже зараз сприймаються в якості більш реального партнера ХДС/ХСС у формуванні коаліції, ніж працюючі в уряді соціал-демократи.
читайте такожПівнічний потік-2 на межі колапсу: у Німеччині оголосили про проблеми
І виникне нова складність. Соціал-демократи незмінно були прихильниками будівництва Північного потоку-2 і знаходили в цій своїй позиції розуміння багатьох християнських демократів. А ось "зелені" незмінно були противниками такого будівництва, і їх теж підтримували християнськи демократи, тільки інші. Так що позиція німецького уряду за час розгляду екологічних скарг цілком може змінитися на прямо протилежну.
США ПРОТИ ФОРТУНИ
Не будемо забувати і про американські санкції. США вперше застосували санкції до російського трубоукладача Фортуна, який готувався продовжити роботу в німецьких територіальних водах.
І мало того, що потрібно було проводити технічні роботи з самим судном, так потім ще потрібно думати, чи зможе воно працювати. Але ж за найближчі місяці і американські, і європейські санкції можуть тільки посилитися, тим більше якщо Кремль має намір водити Навального з камери в камеру і розганяти марші на його підтримку.
читайте такожСША "вбили" Північний потік-2: економіст оголосив про крах всіх планів Газпрому
Так що в Москві повинні прийти до дуже неприємного висновку: від транзиту газу через українську ГТС, принаймні в найближчі роки, відмовитися не вдасться.
А може бути, і ніколи не вдасться, якщо Північний потік-2 так і залишиться промисловим пам'ятником путінських часів. Це означає, що з Україною доведеться домовлятися або, якщо подивитися на ситуацію з позиції Володимира Путіна, в Україні потрібно буде домагатися появи влади, лояльної Кремлю і Газпрому.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред