Дивно, але геніально: для чого потрібно заливати батареї водою кожного місяця

12 листопада 2024, 19:45оновлено 13 листопада, 20:26
61951
Регулярне очищення батарей не лише підвищує їх ефективність, а й допомагає підтримувати здоровий мікроклімат у домі, вказують фахівці.
Дивно, але геніально: для чого потрібно заливати батареї водою кожного місяця
Для чого потрібно заливати батареї водою - просте пояснення / Колаж Главред, фото: УНІАН

Ви дізнаєтесь:

  • Що буде, якщо не чистити батарею опалення
  • Як помити радіатор опалення від пилу
  • Як очистити чавунний радіатор

Щоб батарея обігрівала кімнату максимально ефективно, експерти радять регулярно чистити його від пилу та жиру. Накопичення бруду може знижувати віддачу тепла та спричиняти витрати на опалення. Експерти "Sante+" поділилися методом, який передбачає використання звичайної води та господарського мила для очищення батарей.

Главред дізнався, як легко та ефективно відмити батареї опалення від бруду.

відео дня

Якщо вам цікаво дізнатись більше про те, як зробити так, щоб батарея була гарячішою, рекомендуємо наш матеріал: Як отримати більше тепла від батареї: прості способи забути про холод на всю зиму.

Чи потрібно чистити батареї та радіатори від пилу - як зробити, щоб батарея гріла краще

Експерти наголошують, що радіатор, вкритий пилом і жиром, працює не на повну потужність.

"Брудний радіатор не випромінює оптимальну кількість тепла, що веде до марного витрачання енергії та підвищення рахунків за електроенергію", — підкреслюють фахівці "Sante+".

Бруд на батареї також може негативно вплинути на здоров'я, оскільки при нагріванні він може випаровуватися та викликати подразнення дихальних шляхів у людей у квартирі.

Як прибрати бруд із батареї - як прочистити батарею опалення

Щоб ретельно очистити радіатор, експерти "Sante+" рекомендують простий і доступний спосіб.

Вони радять, щоб підготувати тазик для зливу води та застелити підлогу навколо батареї старими рушниками для захисту від бризок. Використовуйте суміш гарячої води та господарського мила, яке допомагає розчинити бруд і жир.

"Гаряча вода разом з господарським милом ефективно змиває пил та бруд, що зазвичай накопичується між елементами радіатора", — зазначають експерти.

Далі, вони радять вимкнути радіатор і дати йому охолонути.

"Потім обережно влийте мильну суміш у проміжки між секціями радіатора. Брудна вода буде стікати в тазик, а ви зможете витерти залишки вологою ганчіркою", - радять вони

За словами експертів, таку процедуру варто проводити раз на місяць, щоб підтримувати максимальну ефективність опалення.

Як почистити радіатор опалення від пилу - Як відмити радіатор

Крім того, для очищення зовнішньої сторони радіатора експерти із "Sante+" рекомендують простий, але ефективний метод. Почніть з сухої мікрофібрової ганчірки, щоб прибрати основний шар пилу, а потім обробіть поверхню сумішшю теплої води, оцту та мила.

"Це простий, але дуже дієвий метод, який допомагає очистити радіатор від бруду без використання агресивних хімічних засобів, які можуть пошкодити поверхню", – зазначають спеціалісти.

Як очистити електричний радіатор

Для електричних радіаторів спеціалісти радять відключити пристрій від мережі та дочекатися його охолодження перед очищенням. Потім використовувати пилосос та мікрофіброву ганчірку, змочену в мильному розчині, щоб видалити бруд і залишки жиру.

"Завдяки простій процедурі очищення електричних радіаторів можна значно підвищити їхню ефективність, а також знизити витрати на енергоресурси", – зазначають спеціалісти.

Як очистити чавунний радіатор

Чавунні радіатори потребують подібного догляду, однак важливо підготувати підлогу навколо пристрою, застеливши її поліетиленом, щоб уникнути потрапляння пилу. Спеціалісти рекомендують використовувати пір'яну щітку для важкодоступних місць, а також зубну щітку для обробки маленьких деталей.

Santé+ Magazine

Santé + Magazine - це журнал, що спеціалізується на порадах по дому та невеликих порадах для повсякденного життя, журнал, який вже більше десяти років є частиною франкомовного ландшафту друкованих ЗМІ. Спочатку журнал був доступний у друкованому вигляді, але згодом вийшов у цифровій версії.

Вам також може бути цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти