Вогкість у льоху чи підвалі – досить поширена проблема. Щоб вона не виникала, першочергово варто подбати про те, щоб у цих приміщеннях була встановлена правильна вентиляція – тоді не буде проблем з грибком і пліснявою, які можуть виникнути через вологість.
Радимо також прочитати матеріал: Лише люди з яструбиним зором знайдуть заховану зубну щітку: на пошуки є всього 8 секунд
Автор YouTube-каналу "Корисне TV" поділився своїми методами, як зробити, щоб льох був сухим. Є два способи, чим обробити льох від вогкості та плісняви.
Зазначається, якщо у льосі чи підвалі є нормальна вентиляція, а проблема все одно виникла, то її можна спробувати усунути за допомогою народних засобів.
Першочергово знадобиться білизна – у ній присутній хлор, який за лічені секунди знищує грибок. Для обробки льоху буде потрібно 1-2 л цього засобу, адже він буде використовуватися у чистому вигляді, без розведення. Також знадобиться ємність для обприскування, у яку поміститься така кількість засобу.
"Також не варто забувати про заходи безпеки – потрібен хороший респіратор, окуляри і гумові рукавички. Крім цього, одяг повинен закривати відкриті ділянки тіла, щоб білизна не потрапила на шкіру. Це обов’язково , адже не потрібно у боротьбі з грибком нашкодити собі", – наголосив автор відео.
Білизну потрібно залити у ємність з пульверизатором та обприскати стіни і стелю в погребі.
Але це лише перший етап обробки поверхонь у цьому приміщенні. Приблизно через добу після цього потрібно приступити до другого етапу – покриття поверхонь вапном.
Потрібно обробити вапном стелю і стіни. Гашене вапно можна придбати у будівельних магазинах. Якщо у вас є негашене вапно, то воно погаситься, коли ви будете розбавляти його водою. Краще розбавити до консистенції сметани – щоб вапно не було таким рідким, як вода.
"Тим самим ви будете підсушувати ваш льох і знищувати грибок. Якщо ви зробите усе таким чином, то грибка у вас в льосі не буде. Я маю на увазі – зробити нормальну вентиляцію, на зиму не закривати продихи, пройтися білизною та вапном", – зазначив автор відео.
Дивіться відео про те, що робити, щоб у льоху не було вогкості:
Вас також може зацікавити:
- Як правильно – "щавЕль" чи "щАвель": яку помилку роблять багато українців
- Лише найкмітливіші здогадаються, хто з 3-х людей прикидається хворим: складна загадка
- "Птиця" і "птах" – чи є різниця між словами: не усі знають правильну відповідь
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред