Ви дізнаєтесь:
- Скільки часу потрібно, щоб алкоголь вийшов з організму
- Що може пришвидшити цей процес
Багато людей вживають спиртні напої під час святкування або дружніх посиденьок. Однак, завжди потрібно знати міру і не перебрати зайвого в процесі святкування. Адже, як відомо, безпечних доз спиртного не буває.
Главред вирішив розібратись, через скільки часу алкоголь повністю виходить з організму.
Скільки потрібно часу, щоб вийшов весь алкоголь
Як повідомляють експерти, одним із ключових чинників є кількість і ступінь міцності випитого алкоголю. Що міцніший напій, то більше організму потрібно часу для його виведення.
Маса тіла також має значення. Люди з великою вагою п’яніють повільніше, а виведення спирту з організму у них відбувається швидше. З віком метаболізм сповільнюється, що може збільшувати час виведення алкоголю.
Крім того, спирт у чоловіків виходить з організму швидше, ніж у жінок. Вживання їжі до або під час вживання алкоголю також може уповільнити його всмоктування і, відповідно, подовжити час виведення.
Скільки тримається алкоголь
- Вино. 100 мл напою вивітриться з організму приблизно через 1,5 години. Якщо доза підвищена до 500 мл, для повного виведення потрібно чекати 7,5-8 годин. У середньому одна пляшка вина виводиться за 10-12 годин.
- Пиво. При вживанні 500 мл пива його концентрація знизиться до 0 через 2-3 години. 1 л вийде повністю через 4-5 годин, а 1,5 л – через 7.
- Горілка. Алкоголь зі 100 мл напою вийде з організму приблизно через 4 години. На виведення 500 мл горілки знадобиться не менше доби.
- Віскі. Серед міцних напоїв найдовше вивітрюється віскі. 500 мл напою виходить з організму через 31 годину.
Що добре виводить алкоголь із крові
Існують способи, які допомагають організму швидше позбутися алкоголю. Вони не видаляють спирт повністю, але можуть прискорити процес його виведення:
- Якісний сон. Процес детоксикації пройде ефективніше з хорошим відпочинком, який допоможе організму відновитися і набратися сил.
- Велика кількість води. Вживання великої кількості рідини прискорює процес виведення алкоголю через сечу. Вода розбавляє кров і знижує концентрацію етанолу.
- Вітаміни та мінерали. Їжа з великою кількістю вітамінів і мінералів поповнює запас поживних речовин в організмі і прискорює процес детоксикації. Особливо слід звернути увагу на вітаміни С і В.
- Спорт. Фізичні вправи допомагають прискорити метаболізм і поліпшити кровообіг, що сприяє швидшому виведенню алкоголю.
- Сорбенти. Активоване вугілля та його аналоги сповільнюють всмоктування спирту в кров, тому приймати його рекомендується до або під час застілля, щоб полегшити похмілля.
Важливо пам’ятати, що спиртні напої впливають на людину негативно, незалежно від того, скільки проміле етанолу виявляється в крові.
Читайте також:
- Чим правильно закушувати коньяк: як насолодитися напоєм і мінімально сп'яніти
- Неочікувана користь кави: вчені розповіли, як покращити здоров'я за допомогою напою
- Впливає на смак напою: що знаходиться всередині чайних пакетиків
Що таке горілка?
Горілка - міцний алкогольний напій, безбарвний водно-спиртовий розчин із характерним смаком і яскраво вираженим спиртовим запахом, повідомляє портал "Вікіпедія".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред