Алергія - ворог практично кожної людини. Алергічна реакція виникає, коли імунна система організму реагує на тригер або алерген, такий як, наприклад, пилок - речовина, що виділяється кожним деревом, квіткою і бур'яном. Коли ви вступаєте в контакт з чимось, на що у вас алергія, імунна система виділяє хімічну речовина, гістамін, що викликає алергічну реакцію і дратівливі симптоми.
За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань, алергії, як правило, не можуть бути виліковані повністю. Але можна позбутися алергічних реакцій.
На ринку, безумовно, є безліч ліків, які можуть блокувати виділення гістаміну в організмі, а також лікують симптоми сезонної алергії, але багато з них викликають велику кількість побічних ефектів, включаючи сонливість.
читайте такожКоронавірус та алергія: названо головні відмінності
Гарною новиною є те, що є також натуральні добавки, які можуть допомогти вам впоратися з алергією - без побічних ефектів. І це трави.
Симптоми алергії
Симптомами алергії є свербіж у носі, чхання, нежить, сльозотеча, почервоніння шкіри, різні за формою висипання, свербіж і лущення, нудота, блювання, запор або діарея, кишкові коліки, а в особливих складних випадках це може бути утруднене дихання, бронхоспазм, судоми і втрата свідомості.
Причини розвитку алергії
Неправильне харчування і сидячий спосіб життя, вживання продуктів з хімічними добавками;
Стрес, постійні порушення психоемоційного стану;
Генетичний фактор;
Тригери
Алергени в повсякденному житті можна зустріти на кожному кроці і людям, що страждають від неї, буває складно в періоди загострень. Так, зазвичай алергіки реагують на пил, ліки, грибки, пилок, шерсть тварин, деякі продукти харчування, укуси комах, побутову хімію, латекс, чужорідні білки і т. д.
Трави-помічники
Широко відомі своїми антигістамінними властивості деякі рослини і трави.
Ромашка
Ромашка славиться своїми антисептичними і протизапальними властивостями. Однак її використовують і при алергіях. Вона мінімізує алергічні реакції, заспокоює їх.
Чистотіл
Чистотіл має бактерицидні властивості і також, як і ромашка, може надавати заспокійливу, антиалергічну дію.
Калина червона
Калина червона використовується для лікування проблем з травним трактом і печінкою. Калину використовують при шкірній алергії. З нею можна приймати ванночки. 100-300 грам гілочок калини заварити крутим окропом (4-5 літрів). Після того, як відвар настоявся, його можна додати у ванну і скупатися.
Фіалка триколірна
Фіалка застосовується при лікуванні шкірних дерматитів.
Деревій
Рослина має протиалергічну дію, допомагає загоєнню ран, збільшує згортання крові і не дає утворюватися тромбам.
М'ята перцева
Відвар м'яти застосовують при лікуванні та полегшенні симптомів алергії.
Низка
Заварювати низку можна як звичайний чай або під кришкою протягом 20 хвилин. Кажуть, що вживання її протягом кількох років, позбавлять від алергії назавжди. А настої і відвари з низки вважаються поширеним засобом для обмивання при золотусі.
Селера
Настій із селери рекомендується при кропив'янці алергічного походження.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред