Коротко:
- Які несподіванки від природи може мати жива ялинка
- Що робити, якщо ви виявили підозрілі нарости на дереві
З наближенням зимових свят багато людей прикрашають свої домівки живими ялинками, щоб створити святковий настрій. Однак разом із деревом у дім можуть потрапити несподівані "гості", застерігають дослідники.
Андреа Ковард із Огайо поділилася своєю історією. Їхня родина придбала зрубане дерево на фермі, не звернувши уваги на деталі. За два тижні з одного з наростів, схожих на волоський горіх, вилупилися сотні богомолів, які почали повзати будинком, пише Главред з посиланням на IFLScience.
Існують набагато приємніші прикраси для ялинки, ніж надокучливі комахи. До прикладу, експертка розповідала, як оновити старі ялинкові кульки.
"Як виявила одна родина, невеликі нарости, схожі на волоський горіх, які іноді зустрічаються на різдвяних ялинках, не є частиною самого дерева, а є "оотеками", які потенційно містять сотні яєць богомола", – йдеться в повідомленні.
Вчені радять уважно оглядати ялинку перед тим, як заносити її до оселі. Якщо ви помітили незвичні нарости, їх слід обрізати та залишити надворі.
У таких утвореннях може міститися до 200 яєць богомолів або ж інших комах. Богомоли, до прикладу, безпечні для людей, у будинку вони швидко гинуть через відсутність їжі, але досвід все одно може бути неприємний.
Більше новин про новорічні свята:
- Рідним сподобається: ідеальний подарунок за знаком зодіаку на Новий рік
- Для святкового настрою: які фільми подивитись на Новий рік – ТОП-7
- Як прикрасити новорічний стіл: креативні ідеї складання серветок
Чому на новорічні свята ставлять ялинку?
Новорічна ялинка - справжнє або штучне прикрашене дерево ялини, ялиці, або сосни, що використовується як головний атрибут свята Нового року. Вперше з'явилась за ініціативою радянського партійного пропагандиста Павла Постишева у 1935 році як заміна різдвяній ялинці. Окрім країн колишнього СРСР, звичай прикрашати дерева до Нового року також існує у деяких країнах колишньої Югославії, Туреччині, Китаї та В'єтнамі, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред