
Ви дізнаєтеся:
- Для чого зв’язують ноги і руки померлого
- Чому ці шнурки крадуть
- Чи потрібно зв'язувати ноги покійному
З похованням пов’язано чимало обрядових дій, які збереглися донині, проте далеко не всі з них мають християнське підґрунтя. Однією з таких є зв’язування ніг чи рук померлого. Священник ПЦУ Олексій Філюк розвіяв популярні міфи навколо цього звичаю у TikTok.
За його словами, це старовинна обрядовість, яка не має жодного стосунку до християнського віровчення і спасіння душі.
"Певне, щоб не втекли, бо вже померли, чи щоб не танцювали на тому світі", - з іронією зауважив отець. - "Це - обрядовість, яка до спасіння душі, до християнського життя не має ніякого відношення".
Священник пояснив, що зв'язування рук або ніг — це суто практична дія, яка допомагає розмістити тіло рівно в домовині. І хоча це не є обов’язковим, така традиція збереглася в багатьох громадах.
Водночас Філюк застеріг вірян від надмірної уваги до цих обрядових деталей, особливо якщо йдеться про забобони.
"Є шкідливі люди, які дуже пантрують (пильно дивляться - Главред) ті шнурки, бо думають, що вони щось помагають. Браття і сестри, якщо Бог не поможе, то ті шнурки вам тільки чорта до хати приведуть", - наголосив отець Олексій.
Він також звернув увагу на погану тенденцію у селах, де іноді намагаються вкрасти ці "пута" нібито для магічних цілей. За словами Філюка, це є тяжким гріхом і проявом язичництва.
"Не займайтеся спіритизмом, не займайтеся язичництвом. Вірте в Бога, моліться. А чи зв’язані ноги в покійника, чи не зв’язані — це не має жодного значення", - підсумував він.
Дивіться відео із поясненням священника:
Як повідомляв Главред, папірець на чолі померлого — це не обов’язковий елемент, а частина традиції. Така практика більше поширена в церквах Московського патріархату, зазначив священник Філюк.
Також отець Олексій спростував поширену прикмету, що вагітна жінка не може бути хрещеною мамою. За його словами, це забобони, адже хрещення однієї дитини не має жодного впливу на дитину в утробі.
Читайте також:
- Чи можна ставити пам’ятник самогубцю: священник відповів на делікатне питання
- Чи можна віддавати свої речі іншим: священник сказав, чи накличете неприємності
- Скільки разів в місяць потрібно причащатися: священник дав пояснення
Про персону: Олексій Філюк
Олексій Петрович Філюк - український священник, громадський активіст, волонтер і блогер. Настоятель храмів Православної церкви України в селах Шушківці та Білозірка на Тернопільщині. Окрім духовної діяльності, отець Олексій займається благодійністю та волонтерством. Виховує трьох усиновлених дітей та активно підтримує Збройні сили України, зокрема, організовуючи збори коштів на дрони. Отець Олексій також веде власний YouTube-канал, де ділиться християнськими піснями та проповідями.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред