
Ви дізнаєтеся:
- Чому неправильно казати "поліцейський"
- Яке слово правильно використовувати
Більшість людей звикли використовувати слово "поліцейський". Проте насправді так говорити неправильно – варто використовувати інше слово.
Вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української" пояснила, якої помилки варто уникати.
"Таке відоме всім нам слово "поліцейський" ми вживаємо неправильно. Ні пересічні українці, ні журналісти. Чому? Ми вживаємо слово "поліцейський" у двох випадках. Коли "поліцейський" це прикметник ("який?") – "поліцейський архів". І якщо це іменник – "поліцейський спіймав злочинця". (хто? – поліцейський). Так от, філологи-мовознавці радять вживати правильні слова – "поліційний архів", а "злочинця спіймав поліціянт", – пояснила вчителька.
Дивіться відео про те, чому неправильно казати "поліцейський":
Як розповідав Главред, вчителька української пояснила, що таке окраєць і скиба. Обидва слова стосуються хліба, але не усі знають, що насправді означають такі терміни.
Також раніше вчителька пояснила, як правильно казати – взаємно чи навзаєм. Насправді не всі здогадуються, яке з цих слів казати правильно.
Вас також може зацікавити:
- Лише люди із "зором орла" знайдуть 7-му людину: чи належите ви до супер-інтелектуалів
- Де 3 відмінності між чоловіками: весела головоломка, яка нікого не лишить байдужим
- Чим відрізняються два дідусі: лише "детективи" знайдуть відповідь за 16 секунд
Хто така Світлана Чернишова?
Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.
Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред