Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів про помилки, які він знайшов на сайті Верховної Ради України.
"Сьогодні будемо вивчати мову на чужих помилках. На днях я зайшов на сайт Верховної Ради України. Лише кинув оком на заголовки, а там помилок – хоч лопатою загрібай", - сказав Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1".
Перша помилка, яку помітив мовознавець, – у слові "проект". Як пояснив відомий вчитель, правильно писати та говорити "проЄкт", а не "проЕкт". Річ у тім, що у 2019 році відбулися зміни в українському правописі. З того часу пишемо "проєкт", "проєктор", "проєкція" з буквою "є".
Ще одна помилка знаходиться у цьому виразі: "заходи щодо попередження вживання тютюнових виробів".
"Як вживання тютюнових виробів можна попередити? Друзі, попередити можна людину про шторм у морі або про щось інше, тобто застерегти. А курінню чи хворобі запобігають", - зауважив Авраменко.
Остання помилка, яку знайшов мовознавець, – це написання слова "депутат". На сайті Верховної Ради воно було написане з великої літери. Проте це помилка. Слово "депутат" треба писати з малої букви.
Насамкінець мовознавець закликав українців дбати про те, щоб наша країна і говорила, і писала грамотно.
Хто такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Нагадаємо, раніше Олександр Авраменко розповів про слово "паляниця", яке російські загарбники не можуть вимовити. Саме тому, в часи війни це слово стало маркером – свій-чужий.
Також Авраменко присвятив один із своїх уроків найрезонанснішій зміні у правописі. Так, мовознавець запропонував пройти невеличкий тест. Як би ви написали по батькові від імені Ігор: Ігорович, Ігоревич, Ігорьович?
Вас може зацікавити:
- Як сказати українською "долг платежом красен": Авраменко здивував відповіддю
- Як в українській мові називається яєчня з рідким жовтком: Авраменко вразив відповіддю
- В українській мові є аж 4 слова на букву "и": Авраменко неабияк здивував поясненням
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред