Ключове:
- Коли найкращий час для спостереження
- Де і як можна буде побачити зорепад
У ніч на суботу, 14 грудня, українці матимуть змогу побачити пік одного з найяскравіших зорепадів року – метеорного потоку Гемініди.
Як повідомляє Space, цей зорепад триває щороку з 19 листопада до 24 грудня, а цього року його максимум припадає на ніч 13-14 грудня. У піковий момент можна буде спостерігати до 150 метеорів на годину.
До слова, раніше експерти також пояснювали, чому падають зірки. Це явище заворожувало людей століттями, породжуючи міфи і повір'я.
Найкращий час для спостереження – близько 2:00 ночі. Попри яскраве світло Місяця, найбільші й найяскравіші метеори будуть добре помітні.
На відміну від інших метеорних потоків, Гемініди утворені не залишками комет, а астероїдом 3200 Фаетон – унікальним небесним тілом, яке має ознаки кометної активності. Вважається, що в минулому він зіткнувся з іншим об’єктом, утворивши хмару частинок, через яку Земля проходить щороку. Саме ці частинки, згораючи в атмосфері, створюють видовищні метеорні смуги.
Як спостерігати за зорепадом:
- Оберіть місце з мінімальним світловим забрудненням.
- Уникайте яскравого місячного світла: стійте спиною до Місяця та дивіться у найтемнішу частину неба.
- Починайте спостереження з 22:00, коли радіант зорепаду, розташований у сузір’ї Близнюків, буде високо над горизонтом.
Більше цікавих новин:
- Як правильно чистити штучну ялинку: буде сяяти не гірше за живе дерево
- "Вампіри" електроенергії: які прилади треба вимикати перед виходом з дому
- "Жіноче щастя" буде пишним і квітучим: як доглядати за спатифілумом
Зорепад Оріоніди
Метеорний потік Оріоніди названо на честь сузір'я Оріон, оскільки у ньому знаходиться його радіант – це точка, з якої, як здається спостерігачам із Землі, вилітають метеори.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред