
Головне:
- Дослідження показує, що для зниження ризику раку достатньо проходити 7000 кроків на день
- Не має значення, чи ходите ви швидко – головне, це загальна кількість руху протягом дня
У Великій Британії провели масштабне і цікаве дослідження, результати якого спростовують популярне уявлення про обов’язкові "10 тисяч кроків на день" для підтримки здоров’я. Про нові дані розповідає Главред з посиланням на науковий журнал BMJ Journals.
Які основні висновки дослідження?
Науковці протягом шести років спостерігали за понад 85 тисячами осіб і дійшли висновку, що фізична активність безпосередньо впливає на зниження ризику захворювання на рак.
Учасники, які щодня проходили приблизно 7 тисяч кроків, мали на 11% менший ризик розвитку раку порівняно з тими, хто робив лише 5 тисяч. Збільшення до 9 тисяч кроків знижувало ризик вже на 16%. Однак подальше зростання активності не давало суттєвої додаткової користі.
У дослідженні враховувались 13 видів онкологічних захворювань, серед яких:
- рак легень;
- товстої та прямої кишки у чоловіків;
- рак грудей;
- ендометрія;
- рак товстої кишки;
Важливо, що результати зберігали свою актуальність навіть після врахування факторів віку, стану здоров’я та стилю життя, що підкреслює вагу саме фізичної активності.
Чи впливає швидкість ходьби?
Темп не мав принципового значення. Як повільна, так і енергійна хода позитивно впливали на стан здоров’я. Найголовніше — це загальна кількість руху, яку людина виконує протягом доби. Навіть незначне скорочення сидячого часу на користь легкої активності вже має позитивний ефект.
Ці результати відповідають рекомендаціям щодо здорового способу життя, які передбачають принаймні 150 хвилин фізичної активності середньої інтенсивності щотижня.
Зважаючи на високі показники ожиріння та малорухомості, особливо серед молоді, підвищення рівня щоденної рухливості може стати ефективною профілактикою раку.
Також існує корисна звичка від фітнес-тренера як їсти і не набирати вагу.
Більше цікавих новин:
- Головоломка, що підпалює мозок: знайти приховані числа в оптичному колі
- 7 секунд на роздуми: лише найуважніші знайдуть пропущене число
- Чому не можна спати в літаку: неочікуване пояснення стюардеси
Що відомо про ресурс BMJ Journals?
The BMJ — щотижневий рецензований медичний журнал, один з найстаріших загальних медичних журналів світу, пише Вікіпедія.
Спочатку названий "Британський медичний журнал" (англ. British Medical Journal), у 1988 році назву було офіційно скорочено до BMJ, а в 2014 році змінено на The BMJ . Журнал видається BMJ Group, дочірньою компанією Британської медичної асоціації. Теперішнього головного редактора Фіону Ґодлі було призначено в лютому 2005.
The BMJ публікує високоякісні оригінальні дослідження, огляди, освітні матеріали та клінічні випадки. Він фокусується на темах, що мають значення для лікарів, пацієнтів та осіб, які формують політику у сфері охорони здоров'я. Журнал відомий своєю прихильністю до доказової медицини та відкритого рецензування.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред