
Головне:
- Ковбаса нерідко складається переважно з МВМ
- Ковбаси можуть містити надмірну кількість солі
- Якщо ви купуєте ковбасу, звертайте увагу на склад
Ковбаса - один із найпопулярніших продуктів в Україні, який регулярно купують мільйони людей.
Однак за звичним смаком і привабливою упаковкою може ховатися загроза для здоров'я, пише РБК-Україна.
Яка ковбаса може бути шкідливою
У магазинах все частіше можна побачити ковбасу з написами на кшталт "фітнес", "дієтична" або "для здорового харчування". Але фахівці з харчування попереджають: подібні назви не завжди відображають реальний склад і якість продукту.
Найбільш оманливою вважається варена ковбаса з індички або курки, особливо та, що продається під гаслами "низькокалорійна" або "знежирена". Такий вибір часто роблять ті, хто намагається дотримуватися дієти або перейти на правильне харчування.
У чому небезпека деяких видів ковбаси
Однак насправді подібна ковбаса нерідко складається переважно з МВМ (механічно відокремленого м'яса), соєвого білка, крохмалю, харчових добавок (на кшталт глутамату натрію), барвників і консервантів. У ній майже немає справжнього м'яса, а користь - мінімальна.
Дієтологи зазначають, що подібні продукти вводять споживачів в оману. Попри "здорову" упаковку, в них часто ховаються перероблені залишки м'ясної промисловості, доповнені дешевими замінниками.
Крім того, такі ковбаси можуть містити надмірну кількість солі - до 2,5 г на 100 г, що перевищує допустиму норму для людей із серцево-судинними захворюваннями, особливо з гіпертонією.
Якщо вживати таку продукцію регулярно - наприклад, щодня додавати її до бутербродів чи салатів замість справжнього м'яса - можна зіткнутися з неприємними наслідками: порушеннями травлення, погіршенням обміну речовин і загального стану здоров'я.
Як вибрати безпечну ковбасу
Якщо ви все ж купуєте ковбасу, звертайте увагу на склад. Краще обирати продукти з мінімальною кількістю інгредієнтів, без консервантів і штучних добавок (особливо з маркуванням Е). Також корисно читати відсотковий вміст м'яса - він має бути вказаний на упаковці.
Ідеальний варіант - готувати ковбасу самостійно з натурального м'яса і перевірених інгредієнтів. Пам'ятайте: не все, що продається під гаслами "фітнес" або "здоровий вибір", дійсно є корисним.
Дивіться відео - як знайти якісну ковбасу:
Шматок металу - у ковбасі. З такою ситуацією зіткнулася наша глядачка, йдеться в сюжеті 1+1. Костянтин Грубич вирішив розібратися в ситуації, а заодно дізнався, як вибрати якісний продукт.
Раніше повідомлялося про те, для чого потрібна металева кліпса на ковбасі. Ця деталь на ковбасі, мабуть, дивує багатьох людей.
Нагадаємо, Главред раніше писав про те, чому ковбасу нарізають навскоси. Нарізування ковбаси навскоси - це не просто елемент традиції, а зручний і продуманий підхід.
Більше новин:
- Не відходячи від прилавка: 6 простих способів, як вибрати якісну ковбасу
- Чи можна їсти сало щодня: несподівана відповідь, яка потрясе кожного
- Що буде, якщо їсти сало щодня: названо несподівані наслідки
Про джерело: РБК-Україна
РБК-Україна — українське інформаційне агентство. Засноване 2006 року як підрозділ російського медіахолдингу РБК (скорочення від "РосБізнесКонсалтинг"), але 2010 року агенція "РБК-Україна" вийшла зі складу російського холдингу, а 2015-го повністю перейшла під контроль українського медіабізнесмена Йосипа Пінтуса. 29 січня 2016 року російський холдинг "РБК" намагався оскаржити в суді використання бренду "РБК", проте програв справу. З квітня 2014 року ІА "РБК-Україна" позиціонується як незалежна компанія, яка не має стосунку до російської структури, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред