StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Як правильно сповідатися: з чого почати і як прийти до покаяння

13 червня 2024, 19:44оновлено 14 червня, 13:01
169
"Як правильно сповідатися" - це питання напевно ставлять собі люди, які починають свій шлях у релігії, або записні грішники.
Молитва, сповідь
Як правильно сповідатися? / колаж Главред, фото ua.depositphotos.com

Як правильно називати свої гріхи на сповіді?

Під час підготовки до сповіді важливо щиро усвідомлювати свої гріхи та називати їх чітко і конкретно. Проєкт EWTN дає кілька порад, як правильно називати свої гріхи на сповіді:

 • Чесність і щирість. Говоріть тільки правду, не применшуючи і не перебільшуючи свої вчинки. Господь наскрізь бачить серце кожного, і чесність на сповіді важлива для істинного покаяння.
 • Конкретність. Постарайтеся максимально точно описати гріхи. Наприклад, замість "словобідничав" скажіть "лукавив", "лаявся брудно", "пліткував" тощо.
 • Визнання провини. Визнайте свою особисту відповідальність за скоєні вчинки, не перекладаючи провину на інших людей або обставини. Наприклад, "Не зраджуй, не вбивав, не скупився, але ось як дійшла справа до "Не вкради" - ось тут-то і дав маху".
 • Не намагайтеся працювати у форматі "Себе виправдати - кожен привід знайде". Уникайте спроб виправдати свої вчинки або пояснити їх. Сповідь - це покаяння (і більше нічого)
 • Час і частота. Вкажіть, як часто чинилися ті чи інші гріхи і коли вони сталися, якщо це важливо. Наприклад, "рукоблудничав кілька разів на тиждень", "не бував у церкві на недільній службі вже місяць".

Вас може зацікавити таке: "Найсильніші молитви за дітей: що про це відомо і як потрібно молитися".

Молитва перед сповіддю. Помоліться перед обрядом, попросіть Бога допомогти в каятті та чесно назвати свої гріхи. Використання списків гріхів, які часто публікуються в церковних книжках і брошурах (це допоможе вам пригадати й усвідомити всі аспекти свого життя, де ви могли згрішити).

Головне пам'ятати, що мета сповіді - це очищення душі та відновлення стосунків із Богом, тож підходьте до цього таїнства зі щирим серцем і бажанням виправитися.

Молитва, сповідь

Як правильно сповідатися - з чого почати?

Правильна сповідь потребує духовної підготовки та розуміння процесу. Але почати потрібно з підготовки:

 • Молитва перед сповіддю. Помоліться, попросіть Бога про допомогу в усвідомленні та щирому покаянні своїх гріхів. Наприклад, можна читати молитву до Святого Духа, щоб Він допоміг вам побачити свої гріхи.

 • Роздуми про свої гріхи. Згадайте й усвідомте свої гріхи. Допоможіть собі, переглядаючи списки гріхів або здійснюючи самоперевірку за десятьма заповідями та іншими церковними приписами.
 • На самій сповіді потрібно - прийшовши на сповідь, почніть зі звернення до священика. Наприклад, можна сказати: "Простіть і благословіть, отче, я згрішив".
 • Перерахування гріхів - щиро і чітко назвіть свої гріхи. Намагайтеся бути конкретним і уникайте самовиправдання. Назвіть кожен гріх окремо, пояснюючи, як часто і за яких обставин ви його здійснювали.
 • Співчуття і каяття. Висловіть щирий жаль про скоєне і бажання виправитися. Скажіть, що ви шкодуєте про свої вчинки і маєте намір більше не грішити.
 • Слухайте священика. Священик може дати вам поради, настанови або поставити запитання. Уважно слухайте і приймайте його настанови до серця.

Після сповіді подякуйте Богові за милосердя і моліться про силу та благодать для подальшого життя без гріхів.

Корисні поради:

 • Частота сповіді. Намагайтеся сповідатися регулярно, щоб підтримувати чистоту душі та духовне здоров'я.
 • Щирість. Сповідь вимагає повного і чесного розкриття своїх гріхів. Не бійтеся осуду, священик перебуває там, щоб допомогти вам духовно.
 • Довіра. Пам'ятайте, що сповідь конфіденційна, і священик не має права розголошувати почуте.

Вас може зацікавити таке:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти