Що обов'язково має бути на різдвяному столі: 5 головних страв

29 листопада 2024, 16:11
266
Традиційно у Святвечір готують 12 страв.
Що обов'язково має бути на різдвяному столі: 5 головних страв
Що має стояти на Різдво на столі / колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com

Ви дізнаєтесь:

  • Які страви потрібно обов’язково готувати на Святвечір
  • Які є головні традиції у цей день

Святкування Різдва починається ще напередодні ввечері, який називають Святим. В цей час на столі мають бути 12 страв, які не містять м’ясних і молочних продуктів. Через це багато господинь не завжди знають, що приготувати.

Главред вирішив розібратись, що прийнято ставити на стіл на Різдво.

Що обов'язково має бути на столі у Святвечір

Традиційно у Святвечір готують 12 страв. Це пов'язано з 12 місяцями у році та є згадкою про учнів Ісуса Христа.

В кожному домі та регіоні Україні страви та традиції відрізняються, але є те, без чого різдвяний стіл неможливо уявити. Ось список того, що обов’язково має бути на столі в ніч перед Різдвом:

  • Кутя. Головна страва на столі. Зерно символізує вічне життя, тому до нього завжди ставилися з особливою повагою. Також ця страва є символом єднання людства з Богом та світом померлих.
  • Узвар. Традиційний напій. Він входить до головних страв Святвечора, вважається другою після куті. Символізує - народження, нове життя, дароване людині Богом.
  • Пампухи. Наші предки не могли уявити 12 страв на Святвечір без пампушок. Вони вважалися символом святих, які увірували в Ісуса Христа і отримали вічне життя на небі.
  • Вареники. Здавна вареники були символами ситості та достатку. Також наші пращури часто говорили, що Господь подарував людині можливість жити на Землі "як вареник в маслі", що означало "дуже добре".
  • Калач. Один із головних атрибутів святкового столу. Зазвичай його випікають круглої форми, що символізує вічне коло, яке поєднує рід, покоління. Може бути і у вигляді заплетеної коси, що також символізує тісний звʼязок з рідними.

Коли на Різдво сідають за стіл

У Святвечір із появою першої зірки українці сідають за щедрий, але пісний стіл. Вечеря починається із молитви та запалювання різдвяної свічки, після чого всі куштують кутю. Згодом потрібно посмакувати кожною стравою.

Також на столі має бути зайва тарілка, ложка і пустий келих для тих з родини, хто не дочекався цієї Вечері. Свічка має горіти увесь Святвечір, поки не згорить вся, щоб була вдома Божа іскра любові.

Що має стояти на Різдво на столі - відео:

Читайте також:

Коли в Україні святкують Різдво

На фоні повномасштабного вторгнення Росії в Україну почало активно обговорюватися питання про дату святкування Різдва. У ПЦУ дозволили віруючим відзначати свято 25 грудня або 7 січня за бажанням.

У нашій культурі святкування Різдва Христового 25 грудня було прийнято до 1918 року, поки комуністи не захопили і не окупували Україну.

24 грудня глави ПЦУ та Української греко-Католицької церкви обговорили необхідність реформи церковного календаря. Вони домовилися створити спільну робочу групу, яка повинна всебічно вивчити це питання.

Проміжні результати опитування в додатку Дія показали, що більшість українців відзначає Різдво 25 грудня. Таким чином, Україна приєднується до західного світу з його традиціями та святами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти