Свято Різдво Пресвятої Богородиці - одне з найважливіших у православній релігії. Він входить до числа дванадесятих і ознаменовує народження Божої Матері - Марії.
Це свято відкриває низку важливих церковних дат, так як початок нового церковного року в православ'ї настає 1 вересня.
Про важливі церковні свята другого місяця осені, читайте в матеріалі: Православний календар на жовтень 2022: важливі церковні дати і свята.
Вперше Різдво Пресвятої Богородиці як важлива дата було введено у Візантійській імперії наприкінці VI початку VII століття.
Згідно з переказами, у пари Іоакима і Анни з Назарета довгий час не було дітей. Після того, як первосвященик відмовив Іоакиму в жертвопринесенні на славу Бога, він відправився в пустелю для молитви. Там йому з'явився архангел Гавриїл, який сповістив чоловіка про те, що незабаром відбудеться зачаття. Після цього Анна зачала. У Протоєвангелії Якова сказано, що "пройшли покладені їй місяці, і Анна в дев'ятий місяць народила".
Після новини про зачаття Іоаким і Анна поклялися присвятити життя дитини служінню Господу. Вони віддали дівчинку в Єрусалимський храм, в якому Марія служила до повноліття.
Коли Різдво Пресвятої Богородиці
"День народження" Божої Матері православні християни щорічно відзначають 21 вересня. Ця пора традиційно припадає на час збору врожаю, і наші предки дякували Богородиці за щедрі дари природи.
Цей період також називається осіннім "м'ясоїдом". Під час між Успенським і Різдвяним постом дозволялося вживати в їжу м'ясо, накопичуючи сили перед холодною зимою. В цей час в народі також грали весілля.
читайте такожПравославний календар 2023: важливі свята, пости і поминальні дні
Традиції в день Різдва Пресвятої Богородиці
На другу Пречисту в церквах влаштовуються урочисті богослужіння. Люди приносять на освячення хлібці, які потім роздають близьким і ховають під іконами. Вважалося, що цей хліб має цілющу силу. Його давали хворим для зцілення від недуги.
Різдво Пресвятої Богородиці - сімейне свято, молоді відвідували своїх батьків і приносили частування і пироги.
Молоді дівчата і жінки з самого ранку поспішали вмитися водою з річки. Важалось, що це продовжує красу і молодість. Пізніше господині готували пироги і грибами або рибою. Згідно з повір'ям, потрібно було поділитися їжею з бідними, щоб Бог послав дітей.
Маленьких дітей при вході обливали святою водою, щоб захистити від пристріту.
читайте такожЗ Різдвом Пресвятої Богородиці - душевні привітання і картинки в світле свято
Що не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці:
- заборона на важку фізичну і домашню роботу;
- не можна викидати залишки їжі - їх згодовують тваринам;
- вживати м'ясо не рекомендується, а алкогольні напої забороняється;
- бути байдужим до біди інших і відмовляти в допомозі.
Читайте також:
- Трійця в 2023 році в Україні: дата, традиції і заборони свята
- Коли Великдень у 2023 році в Україні - дата, традиції та заборони дня
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред