Коли колядують, щедрують і посівають в Україні в 2021 році

1 січня 2021, 03:31оновлено 11 січня 2021, 20:00
31710
Главред дізнався, якими крупами не можна посівати і зібрав найкращі щедрівки і колядки.
Коли колядують, щедрують і посівають в Україні в 2021 році
Коли колядують, щедрують і посівають в Україні в 2021 році / Рixabay

Спочатку на вулицях з'являються колядники. На зміну колядкам приходять щедрівки. І підбивають підсумок різдвяним святам хлопці з мішком зерна – коли посівають (засівають) оселі добрим людям.

Самі традиції колядувати, щедрувати і посівати – не церковні. Але вони настільки глибоко вкоренилися в народній свідомості слов'янських народів, що сьогодні щедрики і колядки виконують і церковні хори. Це добрі традиції та обряди, без яких немислимі Різдво і Старий Новий рік в Україні, Росії та Білорусі.

Коли посівають в 2021 в Україні, якого числа щедрують і коли йти колядувати в 2021 році - з'ясував Главред. Заодно ми дізналися, якими крупами не можна посівати і зібрали найкращі щедрівки і колядки.

читайте такожКрайній термін: коли прибирати ялинку велять православ'я, фей-шуй і прикмети

Коли колядують у 2021 в Україні

Колядувати починають у Різдвяний Святвечір і продовжують у саме свято – тобто з вечора 6 січня і все 7-е число.

читайте такожСвятвечір і Різдво 2021: як гадати на судженого і що готувати на стілВважається, що колядки приносять у дім благополуччя, достаток і здоров'я. На знак подяки господарі обдаровують колядників грошима та солодкими смаколиками.

На сході України колядувати ходять із рогатим "ліхтарем" з решета: всередину решета вставляють свічку, а зовні кріплять до нього роги і прикрашають фольгою та стрічками у формі зірки.

На заході решето замінює вертеп на чолі із Звездарем. У компанію до себе він бере чорта, ангела, ірода, волхвів, пастухів, смерть, царя, вола й осла.

читайте такожНайприкольніші ворожіння на Старий Новий рік - на любов і щасливу долю

Якого числа щедрують у 2021 році

Щедрувати прийнято на Старий Новий рік або у свято Маланки та Василя, як його називають в Україні. Це свято 13 січня.

читайте такожЯкі свята й як відзначає Україна в День Василя 2021Молодь ходить по дворах і бажає господарям всяких щедрот: і багатства, і здоров'я, й удачі в році, що наступив. За це частина щедрот (грошей і солодощів) перепадає й їм самим.

Примітно, що Меланьею (Маланкою) традиційно переодягається хлопець, а компанію йому складають неодружені хлопці. Дівчата ввечері 13 січня щедрувати ще ходять – а ось вранці 14 січня на посівання їх вже не беруть: вважається, що дівчата посіяти можуть лише сварки і бідність.

Коли посівають у 2021 році в Україні

Повторимо, що посівають (засівають) у свято Василя 14 січня – лише вранці і лише хлопчаки до 14 років.

читайте такожЯкого числа Хрещення Господнє 2021: коли лізти в ополонку та йти за водоюСам святий Василь - покровитель землеробства, тому не дивно, що саме в його свято бажають: "Сію-сію-посіваю, з Новим роком вас вітаю!". За це посівальникам віддячують солодощами, а зерно, яким вони "засіяли" не вимітають до самого заходу.

Посівати, за традицією, прийнято в теплих рукавицях – будь-яким цільним зерном (найчастіше пшеницею, ячменем та житом, іноді навіть гречкою), крім гороху, проса і пшона (вважається, що це до сліз у домі).

А ще щедрувати і посівати прийнято на Водохреща 18 січня (це третє різдвяне свято).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти