Свято 2 червня має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.
Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити на святителя Никифора сповідника, патріарха Константинопольського, великомученика Іоанна Нового, Сучавського.
Вас також зацікавить матеріал: Гороскоп на сьогодні 2 червня: Стрільцям - кар'єрний ріст, Овнам - життя сколихнуть зміни.
Яке свято 2 червня
В Україні та світі 2 червня відзначають такі свята:
- День міста Сімферополь
- День міста Черкаси
- День працівників водного господарства України
- День працівників місцевої промисловості України
Церковне свято 2 червня
За новим церковним календарем, 2 червня в Україні відзначають та вшановують пам'ять Києво-Братської ікони Божої Матері, святителя Никифора сповідника, патріарха Константинопольського, великомученика Іоанна Нового, Сучавського.
Із переказів відом, що святий Никифор походив із Константинополя. Його батьки виховували Никифора у християнській вірі, він вивчав Святе Письмо та багато читав духовних книг. У часи правління імператора Лев IV, Никифор отримав звання царського радника.
Незважаючи на все це, святий продовжив вести суворе і доброчесне життя і ревно захищав шанування ікон. Однак, під час влади Костянтина VI, який жорстко засуджував іконоборчу єресь, Никифор виступив на Соборі з промовою від імені імператора на захист ікон.
Після цього він оселився біля Босфору на самоті та заснував там монастир і сам прийняв чернечий постриг. Також Никифор був обраний патріархом Константинопольським. Помер святий на острові Проконніс у Мармуровому морі, а його мощі зараз залишаються у соборній церкві Святої Софії в Константинополі.
Реформа церковного календаря в Україні
Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
Чого не можна робити 2 червня
- Священники наголошують, що у цей день не можна сваритись, влаштовувати скандали, бійки та обманбвати один одного.
- В народі також вважають, що у цей день не варто укладати серйозні угоди, адже існує великий ризик.
- 2 червня краще відкласти великі покупки, адже у цей день можна втратити велику суму.
День Ангела 2 червня
2 червня свої іменини відзначають власники таких імен як Яків, Антон, Давид, Іван, Йосип, Михайло, Ніл, Семен, Степан, Ян.
Більше цікавих новин:
- Гороскоп на червень 2024: Раки змінять імідж і зустрінуть своє кохання
- Китайський гороскоп на завтра 1 червня: Мавпам - щасливий день, Собакам - велика образа
- Гороскоп на червень 2024 для Левів: подарунок небес і довгоочікувана зустріч
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред