StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникСвята

Бандері - 114: день народження Степана Бандери 2023

Січень в Україні багатий на свята. У перший місяць зими в країні відбудуться не тільки інтернаціональні свята, а й суто українські.
Бандері - 114: день народження Степана Бандери 2023
День народження Степана Бандери / ТСН

1 січня в Україні святкуватимуть не тільки Новий рік, а й ще одну важливу дату. Цього дня 114 років тому народився Степан Бандера - політичний діяч відомий на всю Україну.

Що зробив Бандера для України

Портрет Степана Бандери для України - це втілення національної ідеї, а саме - визволення країни та українського народу, боротьби за свободу і незалежність України.

Степан Бандера народився в 1909 році на землях Івано-Франківщини в родині священика. Уже в підлітковому віці (у 13 років) Степан Бандера вступив до скаутської організації "Пласт", що працювала на благополуччя України та займалася патріотичним вихованням української молоді.

відео дня

Бандері була уготована важлива і легендарна місія керівництва ОУН (Організації Українських Націоналістів), яка боролася проти німців у період окупації України, а далі - проти загарбників-більшовиків.

Нині особистість Бандери для України - це уособлення почуття національної гідности, яке за будь-яких умов залишається непохитним.

Його головними принципами були:

 • соборна
 • національна
 • вільна
 • демократична Україна

Саме ці аспекти під час війни України з Росією - особливо нагальні для кожного українця.

Нині Україна переживає те, проти чого невпинно боровся Степан Бандера, з цієї причини його ім'я так часто лунає з ворожих вуст. Для росії, яка тримає за мету поневолення та руйнування, ім'я Степана Бандери дорівнює стійкості та незламності України.

Маленька за зростом людина - Степан Бандера (за деякими даними його зріст становив 159 см), став символом героїчної стійкості країни, яка не раз зазнавала агресії та спроб знищення.

Степан Бандера - цікаві факти

Крім відомих фактів боротьби за незалежність України, про життя Бандери відомі ще інші цікаві факти:

 • Степан Бандера з дитинства готувався до фізичних випробувань і тортур. Розуміючи, що до нього за його націоналістичну діяльність можуть застосовувати тортури, вставляв собі під нігті голки і тренувався приймати біль.
 • У Бандери було троє дітей. Довгий час родина жила в Мюнхені під прізвищем Попель, а діти не знали, що їхній батько - той самий лідер ОУН Степан Бандера.
 • Степана Бандеру намагалися вбити 8 разів. Більшість зі спроб провалилися завдяки Службі безпеки ОУН.
 • Лідера ОУН убив агент КДБ за допомогою пістолета-шприца з ціоністим калієм.
 • Степан Бандера був на 10 сантиметрів нижчим за Наполеона.
 • У 1941 році керівник ОУН відмовився скасувати Акт проголошення Української Держави, за що його відправили до концтабору, де він пробув до 1944 року.
 • Двох братів Бандери було закатовано в Освенцимі.

Заходи з нагоди дня народження Степана Бандери

За довоєнних часів по всій Україні 1 січня щорічно відбувалися смолоскипні ходи на честь Бандери.

За деякими даними, у 2021 році в країні відбулося 56 масових заходів під наглядом Національної поліції.

Зазвичай, 1 січня головними вулицями міст проходять маси людей із портретами Бандери, плакатами та прапорами, скандуючи націоналістичні гасла про свободу та незалежність.

Цей захід нагадує про ціну свободи України та важливість особистостей у її історії.

Вам також може бути цікаво:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти