Завмерла вагітність: симптоми, причини і лікування

13 січня 2021, 15:03
372
Практикуючі лікарі використовують термін "мимовільний аборт" для позначення викидня.
Тестнабеременность
Практикуючі лікарі використовують термін "мимовільний аборт" для позначення викидня. / Pixabay

Завмерла вагітність-це викидень, при якому плід не сформувався або помер, але плацента і тканини ембріона все ще знаходяться в матці. Це частіше відоме як невиношування вагітності. Іноді це називають тихим викиднем.

Завмерла вагітність не є плановим абортом. Практикуючі лікарі використовують термін "мимовільний аборт" для позначення викидня. Заміщений аборт отримав свою назву, тому що цей тип викидня не викликає симптомів кровотечі і судом, які виникають при інших типах викиднів. Це може ускладнити вам розуміння того, що сталася втрата.

Зміст

Близько 10 відсотків відомих вагітностей закінчуються викиднем, а 80 відсотків викиднів відбуваються в першому триместрі.

читайте такожТрави, які зменшують тривожність під час вагітності

Які симптоми вагітності, що завмерла?

При невиношуванні вагітності зазвичай відсутні симптоми. Іноді можуть бути коричневі виділення. Ви також можете помітити, що симптоми ранньої вагітності, такі як нудота і болючість грудей, зменшуються або зникають.

Це відрізняється від типового викидня, який може викликати:

  • вагінальна кровотеча
  • спазми в животі або біль
  • виділення рідини або тканини
  • відсутність симптомів вагітності

Що викликає завмерла вагітність?

Причини вагітності, що завмерла до кінця не відомі. Близько 50 відсотків викиднів відбувається через неправильну кількість хромосом у ембріона.

Іноді викидень може бути викликаний проблемами з маткою, наприклад рубцями.

У вас може бути підвищений ризик невиношування вагітності, якщо у вас є ендокринне або аутоімунне захворювання, або якщо ви завзятий курець. Фізична травма також може стати причиною невиношування вагітності.

Якщо у вас пропущений викидень, лікар, швидше за все, не зможе визначити причину. У разі невиношування вагітності ембріон просто перестає розвиватися, і зазвичай немає чіткого пояснення. Стрес, вправи, секс і подорожі не викликають викидня, тому важливо Не звинувачувати себе.

Коли Вам слід звернутися до лікаря?

При підозрі на викидень завжди слід звертатися до лікаря. Зателефонуйте своєму лікарю, якщо у вас є які-небудь симптоми викидня, в тому числі:

  • вагінальна кровотеча
  • спазми в животі або біль
  • виділення рідини або тканини

При невиношуванні вагітності відсутність симптомів вагітності може бути єдиною ознакою. Наприклад, якщо ви відчували сильну нудоту або втому, але раптово перестали, зателефонуйте лікаря. Більшість жінок, швидше за все, не дізнаються про невиношування вагітності, поки лікар не виявить його під час ультразвукового дослідження.

Як діагностується завмерла вагітність?

Пропущений викидень найчастіше діагностується за допомогою УЗД до 20 тижнів вагітності. Зазвичай лікар діагностує це, коли вони не можуть виявити серцебиття під час допологового огляду.

Іноді буває занадто рано, щоб побачити серцебиття. Якщо ваша вагітність менше 10 тижнів, ваш лікар може контролювати рівень гормону вагітності ХГЛ у вашій крові протягом пари днів. Якщо рівень ХГЧ не підвищується звичайними темпами, це ознака того, що вагітність закінчилася. Вони також можуть замовити повторне ультразвукове дослідження через тиждень, щоб дізнатися, чи зможуть вони потім визначити серцебиття.

Які варіанти лікування доступні?

Є кілька різних способів лікування невиношування вагітності. Ви можете вибрати, або ваш лікар може порекомендувати лікування, яке, на його думку, найкраще для вас.

Майбутнє управління

Це вичікувальний підхід. Зазвичай, якщо невиношування вагітності залишається без лікування, ембріональна тканина проходить, і викидень відбувається природним шляхом. Це вдається більш ніж у 65 відсотків жінок, у яких викидні не виношувалися. Якщо це не допоможе, вам можуть знадобитися ліки або операція по проходженню ембріональної тканини і плаценти.

Медичне управління

Ви можете прийняти певні ліки. Ліки допомагають вашому організму передати залишилися тканини для завершення викидня.

Ви приймете ліки в кабінеті лікаря або в лікарні, а потім повернетеся додому, щоб завершити викидень.

Хірургічне лікування

Для видалення залишилася тканини з матки може знадобитися операція з розширення і кюретажу (D&C). Ваш лікар може порекомендувати D&C відразу після вашого діагнозу невиношування вагітності або він може порекомендувати його пізніше, якщо тканина не проходить сама по собі або з використанням ліків.

Скільки часу потрібно, щоб відновитися після вагітності, що завмерла?

Час фізичного відновлення після викидня може варіюватися від декількох тижнів до місяця, а іноді і довше. Ваші місячні, швидше за все, повернуться через чотири-шість тижнів.

Емоційне відновлення може зайняти більше часу. Скорботу можна висловити різними способами. Деякі люди, наприклад, вважають за краще дотримуватися релігійні або культурні меморіальні традиції. Також може допомогти розмова з консультантом.

Чи можна мати здорову вагітність після вагітності, що завмерла?

Одне невиношування вагітності не збільшує ваші шанси на викидень в майбутньому. Якщо це ваш перший викидень, ймовірність другого викидня становить 14 відсотків, що приблизно дорівнює загальній кількості викиднів. Однак наявність декількох викиднів поспіль збільшує ризик подальшого викидня.

Якщо у вас було два викидні поспіль, ваш лікар може призначити повторне обстеження, щоб з'ясувати, чи є основна причина. Деякі стани, що викликають повторний викидень, можна вилікувати.

У багатьох випадках ви можете спробувати знову завагітніти після того, як у вас були нормальні місячні. Деякі лікарі рекомендують почекати не менше трьох місяців після викидня, перш ніж намагатися знову зачати дитину.

Одне недавнє дослідження показує, що повторна спроба до трьох місяців може дати вам ті ж або навіть більш високі шанси на доношену вагітність. Якщо ви готові знову спробувати завагітніти, запитайте лікаря, скільки вам слід чекати.

Крім того, що ви фізично готові винести ще одну вагітність, ви також повинні бути морально і емоційно готові повторити спробу. Приділіть більше часу, якщо відчуваєте, що вам це потрібно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти