Як заснути і спати: якісні поради щодо поліпшення сну

13 серпня 2020, 17:44оновлено 25 серпня 2020, 14:26
379
Багато дорослих практично не можуть спати під час спеки.
Сон, голяка
Багато дорослих практично не можуть спати під час спеки. / Woman Rambler

Багато дорослих практично не можуть спати під час спеки. Спекотна і волога погода робить нестерпним хороший нічний відпочинок, і на наступний день призводить до відсутності бадьорості та енергії.

Шеріл Літгоу, експерт зі сну в Benenden Health, ділиться порадами, як добре виспатися вночі і як дієта може підтримувати здоровий сон.

"Більш теплі ночі, змішані з триваючим стресом і тривогою, пов'язаної з пандемією Covid-19, можуть утруднити для дорослих отримання рекомендованих семи-восьми годин сну на добу", - каже Літгоу, яку цитує Express.co.uk .

відео дня

Зокрема, такі фактори, як робота з дому, звільнення, додаткові сімейні стреси і обов'язки по догляду, можуть негативно вплинути на ваш режим сну. Benenden Health пропонує докладні ключові поведінкові поради, які допоможуть викорінити недолік сну.

Встановіть розслабляючий режим сну

Перед сном відпочиньте трохи, щоб розслабитися. Такі заняття, як читання або тепла ванна, можуть допомогти вам відокремити час сну від того, що відбувається у вашому повсякденному житті. Хоча активний спосіб життя протягом дня сприяє кращому нічному сну, вам слід уникати зайвої фізичної активності протягом одного-двох годин перед сном, щоб дозволити тілу розслабитися. Також, можливо, варто скласти список справ на наступний день, щоб ви могли організувати свої думки і прояснити думки про будь-який стрес або тривогу, які можуть виникнути на наступний день.

Оптимізуйте простір для сну

Переконайтеся, що ваша спальня - ідеальне місце, щоб добре виспатися. По-перше, уникайте роботи в спальні, якщо ви працюєте віддалено під час ізоляції. Зв'язування спальні з робочим місцем може перешкодити вам розслабитися, коли ви все-таки хочете лягти спати ввечері.

Приберіть цифрове обладнання з спальні, щоб не перевіряти його, якщо ви прокинетеся, оскільки воно може ускладнити повернення до сну. Ви можете спробувати використовувати старомодний будильник замість телефону, щоб позбутися від цієї спокуси.

У ці теплі місяці переконайтеся, що ваша кімната має оптимальну температуру - ви повинні прагнути до того, щоб вона була між 18-21 градусом Цельсія. Також переконайтеся, що у вашій спальні є хороші темні штори, адже більш світлі вечори і ранки можуть порушити ваш цикл сну.

Без сну - тільки сон

"Якщо у вас проблеми зі сном по ночах, у вас може виникнути спокуса трохи поспати, коли ви закінчите роботу ввечері, те ж саме може статися, якщо ви у відпустці або не на роботі через пандемію", - додала Літгоу.

Чим більше ви спите, тим менше ймовірність, що ваше тіло буде готове до сну, коли прийде час. Якщо ви відчуваєте, що втомилися протягом дня, встаньте і пройдіться, подихайте свіжим повітрям або зробіть що-небудь, що на час змусить ваш мозок працювати, наприклад, розгадуйте кросворд або пошук слів.

Уникайте стимуляторів перед сном

Коли справа доходить до нездорових звичок перед сном, багато хто з них можуть впливати на ваші закриті очі, про що ви навіть не підозрюєте.

Ефект від стимуляторів може зникнути через кілька годин і може сильно вплинути на те, як швидко ви засинаєте, і на його якість, коли ви це робите. Нікотин збільшує частоту серцевих скорочень і підвищену пильність, що означає, що ви відчуваєте себе більш бадьорим перед сном.

Нікотин потрапляє в кровотік протягом декількох хвилин, але через кілька годин він починає покидати ваше тіло, і через звикання ваш мозок розбудить вас для більшої кількості нікотину, що призведе до більш руйнівної ночі.

Алкоголь може викликати у вас сонливість, але він може порушити роботу вночі і не дозволить вам зануритися в необхідний вам глибокий сон.

Уникайте напоїв з кофеїном, таких як чай і кава, перед сном, проте деякі дослідження показують, що солодові напої або тепле молоко можуть допомогти заснути.

Коли справа доходить до гірших продуктів, які можна з'їсти перед сном, Літго рекомендує уникати шоколаду, сиру, каррі, морозива і чіпсів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти