Лихоманка-це тимчасове підвищення нормальної температури тіла, зазвичай викликане бактеріальною або вірусною інфекцією. У дорослих жар зазвичай проходить через кілька днів.
Однак для немовлят і маленьких дітей до лихоманки слід ставитися більш серйозно, особливо якщо вона супроводжується іншими симптомами, такими як блювота або сплутаність свідомості.
Ось як визначити, чи слід звертатися до лікарні через лихоманку, залежно від вашого віку та симптомів.
Коли везти дитину в лікарню при лихоманці
Вважається, що у немовлят у віці 3 місяців і молодше з температурою 38 або вище, і Вам слід негайно повідомити про це медичному працівнику, оскільки висока ймовірність того, що це серйозний стан.
читайте такожЯк виміряти температуру без градусника: названі способи
Щоб визначити, чи є у вашої дитини температура, найбільш точним є цифровий термометр, який використовується ректально, особливо для дітей молодше шести місяців.
Більш того, якщо у вашої дитини висока температура, у нього можуть з'явитися інші симптоми. Зателефонуйте педіатру або негайно зверніться до лікарні, якщо у дитини підвищена температура з одним або декількома з наступних симптомів:
- Блювота або діарея
- Неможливо розбудити
- Плаче і не може заспокоїться
- Проблеми з диханням навіть після того, як ви прочистили ніс
- Скутість в шиї, неможливість поворухнути ногою або рукою
- Напад, Нова висип або синці незрозумілого характеру
- Має сині нігті, язик або губи
- Менше чи ні мокрих підгузників
- Проблеми з годуванням або погане годування
Для немовлят старше 3 місяців нижче наведені рекомендації про те, коли звертатися за медичною допомогою. Якщо у дитини:
- Температура вище 38
- Молодше двох років, температура тримається більше двох днів.
- Має лихоманку більше 40, якщо температура не знизиться після лікування і не зникнуть інші симптоми дитини.
Якщо у вас є картка новонародженого з останньою медичною інформацією, передайте її медсестрі. Будь-яка надана вами інформація допоможе в лікуванні вашої дитини.
Потім лікар, фельдшер або практикуюча медсестра прийдуть, щоб оглянути вашу дитину і визначити, чи необхідні будь-які додаткові тести. Вони можуть шукати бактеріальні причини інфекції, включаючи аналіз крові, сечі, аналіз спинномозкової рідини, мазок слизу, ЕКГ або рентген.
Після завершення тестування вашій дитині можуть знадобитися антибіотики, які будуть вводитися внутрішньовенно, якщо тільки лікар ще не призначив антибіотик під час тестування.
Коли везти дитину в лікарню при лихоманці
Як правило, дитину трьох років і старше з температурою вище 37,5 протягом двох або більше днів повинен оглянути медичний працівник.
Спочатку зателефонуйте своєму основному лікарю, а потім, в залежності від симптомів дитини, клініки і часу доби, вам можуть порадити або не порадити відвезти дитину в лікарню.
За словами Кіні, підійде цифровий термометр, який вимірює температуру в вусі, під пахвою або в роті. Вам також слід звернутися за невідкладною допомогою, якщо у вашої дитини висока температура, що супроводжується наступними симптомами:
- Немає сечовипускання або печіння під час сечовипускання
- Біль у животі
- Скутість в шиї
- Нова висипка
- Утруднене дихання
- Проблеми з ковтанням або не може утримувати рідину
Якщо ви відвезете дитину в лікарню, персонал зніме лихоманку і допоможе полегшити будь-які інші симптоми. Але лікування залежить від першопричини лихоманки. Медична бригада визначить найкраще лікування в разі інфекції.
Коли дорослому потрібно лягти в лікарню через температуру?
За словами Кіні, для дорослих висока температура не є приводом для виклику основного лікаря або звернення до лікарні-якщо тільки ви не проходите курс хіміотерапії або не вакциновані.
Якщо у вас жар, Вам слід спочатку перевірити свої симптоми, щоб визначити, чи слід вам записатися на прийом до лікаря.
За даними клініки Майо, вам необхідно звернутися за невідкладною допомогою, якщо у вас температура 39 або вище, або у вас є лихоманка разом з будь-яким з наступних симптомів:
- Сплутаність свідомості
- Сильна слабкість або стомлюваність
- Нездатність їсти або пити
- Утруднене дихання
- Сильний біль (сильний головний біль, біль у животі або біль у грудях)
- Блювота або діарея
- Незвичайна шкірний висип, яка швидко погіршується
- Чутливість до світла
- Скутість в шиї з болем при нахилах вперед
- Біль при сечовипусканні
- Судома
"Більшість лихоманок можна перечекати вдома", - говорить Кіні. Більшість з них викликано вірусними захворюваннями, від яких ваше тіло позбудеться саме.
Симптоми зазвичай можна лікувати за допомогою безрецептурних ліків. Якщо симптоми стають занадто серйозними, щоб впоратися з ними вдома, вам слід звернутися за медичною допомогою. Кіні радить негайно звернутися до лікаря, якщо є ознаки бактеріальної інфекції, такі як печіння при сечовипусканні, біль у нирках, кашель з виділенням густого кольорового мокротиння, утруднене дихання, ізольований біль у горлі або сильний біль у животі.
Зверніться до лікаря, якщо ви зможете прийти до нього для термінового візиту в той же день. В іншому випадку вони нададуть інструкції, що робити. Наприклад, вони можуть порадити Вам звернутися до місцевого відділення невідкладної допомоги.
Зазвичай лихоманка-це спосіб вашого організму боротися з інфекцією, і її можна лікувати вдома, якщо у вас немає серйозних симптомів, не ослаблена імунна система і (якщо це ваша дитина) вони старше шести місяців.
За словами Кіні, якщо у вас є інфекція, така як менінгіт, апендицит, бактеріальний сепсис, бактеріальна пневмонія, інфекція сечовивідних шляхів або ангіна, ваш стан буде тільки погіршуватися без лікування.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред