Ультрафіолетові хвилі довжиною в 222 нанометра здатні знищити небезпечний китайський коронавірус. До такого висновку прийшли дослідники з Університету Хіросіми.
Про їхній експеримент повідомляється в American Journal of Infection Control.
Раніше вченими було встановлено, що хвилі цієї довжини мають потенціал боротися з сезонними коронавірусами, які структурно схожі на SARS-CoV-2, і грипом. Подібних досліджень щодо нового коронавірусу до цього не проводилося.
Під час експерименту вчені довели, що 99,7% вірусів SARS-CoV-2 знищується після 30-секундного впливу ультрафіолетових хвиль довжиною в 222 нанометри. Після 10-секундного впливу життєздатності позбавляються 88,5% COVID-19.
читайте такожЯк відрізнити коронавірус від грипу: названі симптоми
Дослідники застосували спеціальні ультрафіолетові лампи, які розмістили на висоті у 24 см над блюдцями з коронавірусом.
При цьому ультрафіолет із хвилями такої довжини становить загрозу для здоров'я людини та здатний пошкоджувати тканини. Подібні лампи використовуються тільки для знезараження порожніх приміщень.
Водночас, хвилі в 222 нанометри є більш безпечною альтернативою хвиль довжиною 254 нанометри, які досить часто застосовуються в установах охорони здоров'я.
Коронавірус у світі - що було раніше:
- Нове дослідження показало, що коронавірус термостійкий, він самовідновлюється і дуже стійкий у лабораторних тестах. Команда Угорських вчених виявила, що частинка вірусу витримує 100-кратне зондування наноголкою, що, можливо, робить цей вірус найбільш фізично еластичним з відомих.
- Канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що в країні почалася друга хвиля коронавірусу, тому громадяни мають бути пильними.
- Вірусолог Анатолій Альшейн заявив, що новий штам коронавірусу, який нещодавно був виявлений в Індонезії, більш летальний, він відрізняється надмірною кровожерливістю.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред