Сечогінні засоби або діуретики допомагають організму позбавитися від зайвої рідини, в основному, води і натрію. Більшість стимулюють нирки виділяти більше натрію в сечу. Коли сечогінні засоби вимивають натрій, організм також вимиває воду.
Допомогти в цьому можуть не тільки лікарські препарати, які часто викликають алергію, а й натуральні сечогінні трави.
Коли призначають сечогінний засіб?
Лікарі призначають діуретики, коли в організмі занадто багато рідини. Ця проблема частіше зустрічається у літніх людей. Такі умови можуть потребувати регулювання рідини в організмі або призвести до затримки рідини:
- підвищений артеріальний тиск;
- хронічна серцева недостатність;
- цироз печінки;
- дисфункція нирок;
- камені в нирках;
- набряк тканин, наприклад, в опухлих ногах і ступнях;
- синдром полікістозних яєчників (СПКЯ);
- цукровий діабет;
читайте такожРомашка лікарська: лікувальні властивості, застосування та протипоказання
На відміну від сечогінних трав, які відпускаються за рецептом діуретики можуть викликати деякі побічні ефекти, в тому числі:
- втома;
- м'язові спазми;
- сплутаність свідомості;
- висип;
- головні болі;
Сечогінні трави
Деякі трави і харчові добавки мають сечогінні властивості, які можуть бути вам корисні. Завжди розмовляйте зі своїм лікарем і дізнайтеся про можливі алергічні реакції, особливо якщо ви вже приймаєте ліки.
Нижче наведено сім поширених трав, які діють як природні діуретики. Ранні наукові дослідження показали, що багато з цих альтернатив допомагають організму виводити надлишки рідини. Перш ніж спробувати ці засоби, поговоріть зі своїм лікарем про дозування і можливі взаємодії препарату.
Кульбаба
Для деяких кульбаба - це просто бур'ян. Але дослідження показали, що одна із рослинних сполук посилює ниркову діяльність і збільшує частоту сечовипускання. Спробуйте додати кульбабу в чай.
Глід
Цей родич колекції троянд є потужним сечогінним засобом. Він може зменшити накопичення рідини, що означає, що рослина також може поліпшити симптоми застійної серцевої недостатності. Дослідження показали, що поживні речовини рослини збільшують екскрецію і потік сечі.
Ягоди глоду також можуть виступати в якості сечогінних засобів і можуть допомогти при захворюваннях нирок.
Хвощ
Дослідження, проведене в 2014 році, показало, що екстракт хвоща володіє такими ж сечогінними властивостями, що і ліки, що відпускаються за рецептом, але з меншою кількістю побічних ефектів. Хвощ може бути хорошою альтернативою рецептурним діуретикам, особливо якщо у вас були проблеми з побічними ефектами. Хвощ також доступний у вигляді чаю.
Ялівець
Рослина ялівцю використовувалося як сечогінний засіб з середньовічних часів. Як і природні діуретики, ялівець не знижує рівень калію, як деякі ліки.
Зелений і чорний чай
Кожен раз, коли ви насолоджуєтеся чашкою гарячого чаю, ви можете вимивати зайву рідину зі своєї системи. Як зелений, так і чорний чай показали потенціал в якості натуральних діуретиків.
Петрушка
Хоча петрушка в основному використовується в якості спеції, вона може бути корисна людям, що зазнають проблеми з перенесенням сечогінних препаратів. Дослідження 2002 року показало, що рослина може допомогти з об'ємом сечі. Більш пізні дослідження Trusted Source також підтвердили його сечогінні властивості.
Гібіскус
Ця красива квітка має більше, ніж просто зовнішність. Гібіскус показав значні сечогінні ефекти в одному дослідженні 2012 року. Інше дослідження того ж року також відзначило, що гібіскус допоміг збільшити фільтрацію нирок.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред