Зростання кількості розлучень у цей святковий сезон може бути більш ніж небажаним побічним продуктом пандемії. Нове дослідження, перше у своєму роді, показало, що розлучення також може вплинути на фізичне та психічне здоров'я людей.
У дослідженні, опублікованому в Frontiers in Psychology, було опитано 1900 розлучених у Данії. Учасники заповнили анкети про характер розлучення, походження та стан здоров'я.
В цілому результати показали, що якість життя людей відразу після розлучення була гіршою, ніж у середнього данського населення.
читайте такожЯк правильно подати на розлучення: головні нюанси
"Психічне і фізичне здоров'я розлучених жінок відразу після розлучення було значно гірше, ніж у порівняльного фону", - заявив у прес-релізі доктор Сорен Сандер, професор Копенгагенського університету.
У розлучених було більше проблем з фізичним здоров'ям, вони повідомляли про більш сильний фізичний біль і мали найгірше загальне фізичне здоров'я.
Анкета вимірювала загальне фізичне здоров'я, психічне здоров'я, соціальне функціонування (здатність взаємодіяти з іншими) та життєздатність (або загальний рівень енергії).
Розлучені повідомили про найгірші результати відразу після розлучення у всіх основних категоріях, з найбільшим розривом в психічному здоров'ї.
Стрес, як і викликаний розлученням, раніше був пов'язаний з погіршенням загального стану здоров'я, викликаючи ослаблення імунної системи, погіршення здоров'я серцево-судинної системи, погану якість сну і підвищену тривогу і депресію.
Схоже, що характер розлучення також визначає, якої шкоди він завдає здоров'ю людини. Менша кількість конфліктів під час розлучення призвела до кращого фізичного та психічного здоров'я розлучених пар порівняно з парами з більш високим рівнем конфліктів.
"Було виявлено, що серед чоловіків і жінок більш високий рівень конфліктів розлучень передбачає погіршення психічного здоров'я, навіть з урахуванням інших соціально-демографічних змінних і характеристик розлучень", - сказав Сандер.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред