Полин: користь і побічні дії для здоров'я

15 липня 2020, 17:24
476
Всі частини рослини використовувалися в традиційній медичній практиці сотні років.
Полнынь_травы
Всі частини рослини використовувалися в традиційній медичній практиці сотні років. / Pixabay

Полин (Artemisia absinthium) - це трава, яка цінується за свій характерний аромат, трав'яний смак і передбачувану користь для здоров'я. Рослина походить з Європи, але також легко росте в різних кліматичних умовах, у тому числі в деяких частинах Азії, Африки, Південної Америки та Сполучених Штатів.

У трави є бархатисті білі або зеленувато-срібні стеблини, жовто-зелене листя і цибулинні квіти. Всі частини рослини використовувалися в традиційній медичній практиці сотні років, як і листя і сік алое.

Вона здобула популярність завдяки її вживанню в абсенті, французькому лікері, який був фаворитом багатьох художників 19-го століття, в тому числі голландського художника Вінсента Ван Гога, - і нібито викликав численні негативні наслідки. Довго вважався галлюциногеном і потенційною отрутою, полин був заборонений в Сполучених Штатах протягом майже століття, з 1912 по 2007 рік.

Полин

Сполуки та хімічні властивості

Полин зазвичай вживається як екстракт або чай. Рослина у вигляді екстракту чи настояник, не містить калорій, вітамінів або мінералів, але містить численні рослинні сполуки, найбільш відомим з яких є туйон. Це з'єднання зустрічається в двох формах - альфа - і бета-туйон, які розрізняються на молекулярному рівні. Хоча ці відмінності невеликі, вони мають сенс, оскільки альфа-туйон вважається більш токсичним.

Вважається, що туйон збуджує мозок, блокуючи гамма-аміномасляну кислоту (GABA), нейротрансміттер, який надає заспокійливу дію на центральну нервову систему. Хоча це з'єднання може мати кілька переваг, вживання надмірної кількості туйона є токсичним і пов'язане з судомами і смертю.

Переваги полину

На додаток до використання в абсенті та інших лікерах, полин має багато застосувань у незахідних лікарських практиках, включаючи традиційну китайську медицину.

Незважаючи на репутацію абсенту, що викликає галюцинації, безсоння і судоми, полин не вважається галлюциногеном.

Хоча високий вміст алкоголю і туйона в напої може грати незначну роль у цих ефектах, це не було підтверджено офіційними дослідженнями. Таким чином, його історичні асоціації з цими психічними і фізичними умовами не зовсім зрозумілі.

Може полегшити біль

Полин довгий час використовували через його знеболюючі та протизапальні властивості. Наприклад, ця трава може допомогти полегшити остеоартрит, хворобливий стан, що виникає в результаті запалення суглобів.

Слід зазначити, що рослину ніколи не слід наносити безпосередньо на шкіру, так як її з'єднання дуже концентровані і можуть призвести до болючих опіків.

Може боротися з паразитарними інфекціями

Полин використовувалася для лікування кишкових черв'яків ще в Стародавньому Єгипті. Це властивість боротьби з паразитами відноситься до туйону. Тим не менш, докази цього конкретного додатка значною мірою анекдотичні.

Володіє антиоксидантними властивостями

Крім туйона, ще одним відомим з'єднанням полину є хамазулен. Він діє як антиоксидант і найбільш концентрований в ефірних маслах стадії попереднього цвітіння рослини. Антиоксиданти, такі як хамазулен, можуть боротися з окислювальним стресом в організмі, який пов'язаний з раком, хворобами серця, хворобу Альцгеймера та іншими недугами.

Може боротися із запаленням

Артемізинин, інше рослинне з'єднання, знайдене в полину, може допомогти боротися із запаленням в організмі. Тривале запалення пов'язане з кількома хронічними захворюваннями.

Дослідження показують, що полин може допомогти полегшити хвороба Крона, яка характеризується запаленням слизової оболонки травного тракту.

Трави
Ви не повинні регулярно приймати полин протягом більше 4 тижнів / Pixabay

Запобіжні заходи та можливі побічні ефекти

Вразливі групи населення і люди з певними умовами повинні уникати полину. Ці умови включають в себе:

  • Вагітність. Ви не повинні приймати полин, якщо ви вагітні, так як це може призвести до викидня.
  • Грудне вигодовування і раннє дитинство. Жінки, які годують груддю і діти, повинні уникати цієї трави через відсутність інформації про безпеку.
  • Епілепсія. Туйон стимулює мозок і, як відомо, викликає судоми. Полин може також знизити ефективність звичайних протисудомних препаратів, таких як габапентин і примідон.
  • Серцеве захворювання. Приймаючи цю траву разом з ліками від хвороб серця, варфарин може викликати кишкові кровотечі.
  • Проблеми з нирками. Полин токсичний для нирок і може збільшити ризик ниркової недостатності.
  • Певні алергії. Якщо у вас алергія на складноцвіття, такі як амброзія та чорнобривці, ви можете також реагувати на полин, що знаходиться в тій же ботанічній сім'ї.
  • Високі дози полину можуть призвести до розладу травлення, ниркової недостатності, нудоті, блювоті і судом.

Крім того, рослина може викликати опіки, якщо наносити його безпосередньо на шкіру. Якщо ви використовуєте її місцево, обов'язково використовуйте її тільки як мазь або лосьйон.

Нарешті, ви не повинні регулярно приймати полин протягом більше 4 тижнів. Ця тривалість вважається довгостроковою, а довгострокова безпека і побічні ефекти трави невідомі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти