Перелом щиколотки - травма, яку не можна ігнорувати, адже якщо кістки неправильно зростуться, вона буде нагадувати про себе довгі роки. Як розпізнати перелом щиколотки і що робити, розібрався Главред.
Про те, яку небезпеку може приховувати набряк ніг, читайте в нашому матеріалі: Чим небезпечний для тіла раптовий набряк ніг-відповідь дієтолога.
Перелом щиколотки: симптоми
При переломі щиколотки виникає пошкодження однієї з кісток, які складають гомілковостопний суглоб: велика і мала гомілкові кістки або таранна.
У більшості випадків перелом щиколотки відбувається при ходьбі. Невдало підвернулася нога або сильний удар може спровокувати травму.
Про переломі щиколотки можуть свідчити такі симптоми:
- швидке наростання набряклості і почервоніння м'яких тканин;
- порушення нормальної функціональності ноги - неможливо рухати або здійснювати звичні рухи;
- при падінні було чути хрускіт або тріск;
- після падіння на ногу некомфортно наступати і вона продовжує хворіти через 3 дні після травми.
Коли необхідно звертатися за допомогою при переломі щиколотки
Є ознаки, які свідчать про те, що перелом гомілковостопних кісток – невідкладний стан. Ось деякі з них:
- різкий біль в місці травми;
- неможливість поворухнути ногою;
- видима деформація в місці перелому;
- м'які тканини синюшного відтінку.
Перелом щиколотки: лікування
Лікування травм гомілковостопного суглоба буде відрізнятися в залежності від ступеня пошкодження. Якщо перелом легкий і зачіпає тільки одну кістку, хірург накладе гіпс, який необхідно носити 6-8 тижнів.
При зміщенні кісток, має бути операція по їх вирівнюванню - редукція. Вона проводиться під місцевим або загальним наркозом. Після чого нога буде поміщена в гіпс. У більш важких випадках кістки з'єднують спеціальними гвинтами і пластинами, носити які необхідно до повного загоєння ноги. Коли знімуть гіпс, лікар призначить вправи, які поліпшать рухливість суглобів.
читайте такожЧому болять ноги вночі: названо причини
Як запобігти перелом щиколотки
- Вибирайте зручне взуття. Взуття на високих підборах в ожеледь - не найкраща ідея. Також необхідно стежити за спортивним взуттям. В ідеалі змінювати пару, якщо "відбігали" в ній кожні 600 км.
- Виконуйте вправи, які розігрівають м'язи перед кожним тренуванням.
- Збагатіть раціон харчування кисломолочними продуктами. Сир, йогурт, творог, молоко – джерела кальцію. Проконсультуйтеся з лікарем, можливо, він призначить вітамін Д, щоб попередити ламкість кісток.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред