Кімнатні рослини - вони неймовірні. Вони прикрашають ваш простір, очищають повітря і дають вам живу істоту, з якою можна поговорити, коли в полі зору немає людей.
Виявляється, наявність достатньої кількості правильних рослин також може підвищити вологість (тобто зволожити) повітря в приміщенні, що може мати масу переваг для здоров'я.
Правильна вологість повітря може:
- зняти сухість шкіри і губ
- запобігти сухості в горлі
- заспокоює сухість носових пазух і подразнення носа
- запобігає кровотечі з носа
- знижує ймовірність інфекцій і алергії
Рослини збільшують вологість повітря за рахунок процесу, званого евапотранспірацією. Вода з грунту проходить вгору через коріння рослин, стебла і листя (транспірація), де вона випаровується в повітря через пори на листках, звані продихами.
Головред розповість, які рослини потрібно купувати, а яких уникати, і навіть дасть кілька порад, які допоможуть вам максимально використовувати свої рослини.
Хлорофітум чубатий
Згідно з дослідженням, проведеним в 2015 році, ця рослина - одна з найкращих рослин, які можна купити для підвищення вологості в приміщенні.
Навіть НАСА погоджується. У 80-х роках було проведено дослідження, яке показало, що рослини здатні виводити токсини, такі як окис вуглецю і формальдегід, з повітря в приміщенні.
Їх дуже легко вирощувати, і їх стебла виростають довгими. Підвісний контейнер підійде якнайкраще, щоб у рослини було місце для каскаду.
Найкраще вони ростуть при яскравому непрямому сонячному світлі, тому намагайтеся тримати їх біля вікна, яке добре освітлюється природним світлом. Намагайтеся, щоб грунт залишався вологим, але не сирим.
Грошове дерево
Дослідження показують, що грошове дерево може підвищити відносну вологість в кімнаті. Більша частина його евапотранспірації відбувається в темряві, що робить його хорошим варіантом для підвищення вологості в темні місяці року.
Щоб рослина процвітала, тримайте її в яскравому місці, наприклад, біля вікна, що виходить на південь. Що стосується поливу, то скільки ви його даєте, залежить від пори року.
Весна і літо-це період активного росту, тому вам потрібно полити його глибоко і почекати, поки грунт майже не висохне, щоб знову полити.
Восени і взимку зростання сповільнюється або припиняється, тому Ви можете дати грунту повністю висохнути, перш ніж знову поливати.
Арекова пальма
Пальми, як правило, відмінно підходять для додавання вологості, і пальма арека, також звана метеликом або жовтою пальмою, не є винятком.
Вони відносно невибагливі, але вимагають багато сонця і вологого грунту. Тримайте їх біля вікна, в яке потрапляє багато сонячного світла. Поливайте їх достатньо, щоб грунт залишався вологим, особливо навесні і влітку.
Вони можуть вирости до 2 метрів у висоту і не люблять обмежених коренів, тому вам доведеться пересаджувати їх кожні пару років у міру зростання.
Плющ звичайний
За плющем (Hedera helix) легко доглядати, і він росте як божевільний.
Також було показано, що у нього один з найвищих показників транспірації. Це робить його хорошим варіантом для підвищення відносної вологості і видалення окису вуглецю з повітря в приміщенні.
Підвісний кошик найкраще підходить для цього плюща з дрібним листям. Він виросте настільки довгим і пишним, наскільки ви дозволите. Щоб тримати це під контролем, просто підріжте до потрібного розміру.
Плющ любить яскраве світло і злегка сухий грунт. Перед повторним поливом перевірте грунт, щоб переконатися, що вона майже висохла.
Рапіс
Рапіс-це густа рослина, що не вимагає особливого догляду, коли справа стосується сонячного світла і води.
Він найкраще працює при яскравому світлі, але він досить адаптується, щоб рости і в місцях з низьким освітленням, хоча і трохи повільніше.
Рослина любить, коли його поверхня стає сухою на дотик, тому завжди перевіряйте грунт перед поливом.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред