Лікар терапевт-кардіолог, доктор медичних наук, професор, засновник Медичного центру Амосової Катерина Амосова розповіла, як зміцнити серце в домашніх умовах.
Для цього потрібно відкоригувати свій раціон - виключити з нього продукти, шкідливі для серця. А ось страви з корисних продуктів їсти частіше.
В першу чергу під час чату на Главреді кардіолог закликала виключити з раціону непотрібні продукти:
- сіль (солити самі страви можна, а ось ковбаси, сосиски, консерви із зайвою сіллю краще з меню прибрати);
- цукор (плюс різні тістечка, тобто вуглеводи, які легко засвоюються - їх треба замінювати не фруктозою, а стевією);
- фастфуд (трансжири, які підвищують і ризик атеросклерозу й онкології);
- м'ясні субпродукти і червоне м'ясо;
- жир тваринного походження.
Також Амосова перерахувала 5 продуктів, корисних для серця:
- Сім порцій різних свіжих овочів і фруктів на день: порція - це середнє яблуко, там містяться пектини, харчові волокна, які абсорбують у себе холестерин і дуже важливі для нормальної роботи кишечника; тому не сік і навіть не фреш - а краще ціле яблуко;
- Природні омега-3, поліненасичені кислоти, які містяться в жирній морській рибі (слід влаштовувати кілька рибних днів на тиждень);
- Вуглеводи: пасти з твердих сортів пшениці, причому з необдертих зерен (у них низький глікемічний індекс, і вони дають відчуття ситості);
- Оливкова олія, але її не варто лити рікою, тому що вона насправді досить калорійна, та ще й дорога;
- Молочка, але не з нульовою жирністю, а з помірною (наприклад, грецький йогурт без підсолоджувачів).
"Головне - не переїдати. Чим менше їсти, тим краще", - підкреслила Амосова.
читайте такожЗдуття живота виявилося симптомом хвороби серцяЩо стосується вітамінних добавок, то їхню користь для організму лікар вважає сумнівною.
"Багато хто любить вітаміни в баночках. Але було проведено багато плацебо-контрольованих наукових досліджень ефективності полівітамінів і мікроелементів щодо серцево-судинних захворювань і раку – користь нульова. Якщо овочі і фрукти реально працюють, то продукти синтезу необов'язково дають такий ефект, як харчові волокна. Тому не варто на це витрачати гроші – краще зробити салат і жувати", – радить доктор медичних наук.
Хвороби серця: новини
- Жирна їжа провокує ожиріння, серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу і хвороби печінки. Але шведські вчені знайшли спосіб мінімізувати шкоду жирної їжі.
- Лікарі назвали напій, який захищає чоловіче серце від стресу. Адже чоловіки дуже сприйнятливі до стресу.
- Кардіолог розповів, які продукти зміцнюють серце. Відомий кардіолог Юрій Кремньов у деталях повідав, вживання яких саме продуктів дасть можливість зміцнити серцево-судинну систему.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред