Уханьська зараза цього не боїться: безглузді хибні уявлення про Ковід-19

14 квітня 2020, 14:05
469
Учені говорять одне, люди додумують інше, а страждають ті, хто вірить у казки.
часник
Часник не захищає від коронавірусу/ УНІАН

За п'ять місяців "подорожі" по світу небезпечний китайський вірус встиг обрости міфами. Звичайно, людям властиво все перебільшувати, але вони до всього ще й фантазують. Так з'явилася маса пасток, за які Ковід-19 може сказати тільки дякую – дурні хибні уявлення поповнюють ряди заражених коронавірусом.

Зокрема, хтось змусив людей вірити в те, що передача збудника вірусного COVID‑19 відбувається в районах з теплим вологим кліматом. Це казка! Зараз вже ясно, що передача нового коронавірусу може відбуватися в будь-яких кліматичних умовах, включаючи райони з теплим вологим кліматом.

Хибні уявлення про коронавірус

Гаряча ванна - порятунок

Прийом гарячої ванни не врятує від зараження COVID-19. Нормальна температура тіла тримається в межах від 36,5°C до 37°С незалежно від температури води у ванні або душі. А, як відомо, коронавірус живе всередині людини, тому "вбити" заразу у ванній не вийде.

Електросушарка вбиває вірус

Ні. Електросушарка для рук не вбиває вірус 2019-nCoV. Для профілактики хвороби необхідно регулярно обробляти руки спиртовмісним антисептиком або мити їх водою з милом.

Обробка поверхні тіла спиртом - панацея

Брехня. Обробка всього тіла спиртом або хлорним вапном не знищить віруси, які вже проникли в організм. Але спирт і хлорне вапно можуть бути ефективними засобами дезінфекції поверхонь.

Часник вбереже від уханьської зарази

Ніхто поки не довів ефективність вживання часнику як засобу профілактики зараження новим коронавірусом.

Коронавірус лікують антибіотиками

Ні, антибіотики проти вірусів не діють. Вони дозволяють лікувати тільки бактеріальні інфекції, а Ковід-19 – це вірус. Тому хворим на коронавірус можуть прописати антибіотики, якщо з'явилися супутні бактеріальні інфекції, пише Російська газета.

читайте такожДе на нас чекає уханьська зараза: медик назвав найнебезпечніші місцяНагадаємо, раніше вчені прийшли до висновку, що коронавірус не витримує високих температур. Наприклад, за температури 70 градусів він не протримається довше п'яти хвилин. Також дослідники звернули увагу на те, що на поверхні медичних масок вірус може залишатися до семи днів, тому засоби індивідуального захисту треба дезінфікувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти