"Європа закриє безвіз": Глузман попередив про масштабну небезпеку

22 лютого 2020, 03:01
900
Новий етап медичної реформи закінчиться "дуже сумно", вважає Семен Глузман.
Семен Глузман
Семен Глузман / УНІАН

Український психіатр Семен Глузман оцінив новий етап реформи системи охорони здоров'я, який розпочнеться 1 квітня 2020 року.

"1 квітня настане катастрофа", - підкреслив він в інтерв'ю на Ukrlife.tv.

За його словами, з цього часу фінансування медичних закладів скорочується приблизно на 50%, у тому числі туберкульозних і психоневрологічних диспансерів.

відео дня

"Люди (з диспансерів, - ред.) підуть на вулицю. Тому бацила Коха (збудник туберкульозу, - ред.), коли ми будемо їхати в транспорті, буде вибирати, на кого з нас сісти", - вважає він.

До речі, Кабінет міністрів у листопаді 2019 року прийняв Державну стратегію у сфері протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів до 2030 року.

Одним з акцентів держстратегіі є удосконалення системи ефективного виявлення захворювань. Це досягатиметься шляхом розширення мережі установ, які можуть надавати послуги тестування інфекції, просування самостійного тестування та періодичного тестування серед груп ризику.

Крім того, буде повністю задоволена потреба в антиретровірусній терапії. В питанні скорочення випадків інфікування та захворюваності на гепатити "В" і "С" передбачено створення нової і посилення старої системи епіднагляду та моніторингу вірусних гепатитів.

Глузман зазначив, що за словами західних дипломатів, з якими він спілкується, вони попереджають, що через спалах захворюваності на туберкульоз Україні загрожує втрата безвізу з ЄС.

"Вже готують Європу. Я знаю від одного з послів, що потихеньку закриють нам безвіз. Вони бояться нас", - попередив він.

На його думку, новий етап експерименту з медичною реформою в Україні закінчиться "дуже сумно".

"Багато лікарів думають, але мовчать. З кожним роком лікуватися у нас все небезпечніше і небезпечніше. Держава готується до знущання по дурості тих чиновників, які за це відповідальні", - говорить експерт.

Зазначимо, що нещодавно в Чернівецькій області було прийнято рішення про ліквідацію трьох дитячих санаторіїв. Свою роботу припинять Дитячий санаторій Щербинка, протитуберкульозний санаторій та Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій Садгора.

Всіх працівників ліквідованих закладів місцева влада обіцяла працевлаштувати, а також заявила, що якісного медобслуговування ці санаторії людям не надавали і лікувалося там дуже мало людей.

Відповідне рішення депутати облради ухвалили у відповідності з реформою медичної галузі, що скасовує фінансування будь-яких закладів санаторно-курортного типу в Україні з місцевих бюджетів.

Нагадаємо, раніше завідуюча відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім.Громашевського Алла Мироненко в інтерв'ю Главреду попередила, що коронавірус скоро потрапить в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти