
Головне:
- Дерматологи застерігають від використання препаратів, придбаних із ненадійних джерел
- У продуктах косметики нерідко містяться заборонені або приховані інгредієнти
- Завжди ретельно перевіряйте косметику, щоб уникнути купівлі підробок
На одному з сайтів продажів користувачка натрапила на упаковку з чотирьох аналогів відомої помади всього за 5 фунтів (тоді як оригінал коштував 20 фунтів за штуку) і без роздумів оформила замовлення.
Коли вона нанесла тінт і залишила його на губах лише на п'ять хвилин (хоча виробник рекомендував витримувати 20), усе здавалося гаразд, проте вранці прокинулася в жаху, пише The Sun.
Жінка відчула пекучий біль під час розплющення очей і побігла до ванної - губи розпухли втричі, і обличчя виглядало так, ніби ось-ось вибухне.
Вона каже, що особливу тривогу викликає те, що при виникненні реакції зв'язатися з продавцем майже неможливо. Назва магазину одна, бренд на упаковці - інший, а на фотографії товару може бути вказано взагалі третій. Відстежити походження продукції стає нереально.
Сьогодні все більше людей піддається впливу блогерів і популярних особистостей, купуючи підробки та імітації брендів. Але не всі аналоги однакові. Адже при замовленні онлайн набагато складніше переконатися, що товар дійсно безпечний для здоров'я.
Дерматологиня-консультантка докторка Софі Момен застерігає від використання рецептурних препаратів і засобів для догляду за шкірою, придбаних із ненадійних джерел - це може серйозно зашкодити вашій шкірі.
За її словами, в подібних продуктах нерідко містяться заборонені або приховані інгредієнти - такі як кортикостероїди, гідрохінон або навіть ртуть. Ці речовини можуть викликати витончення шкіри, гормональні збої, порушення пігментації та інші незворотні наслідки.
Доктор Момен підкреслює: "Без консультації з лікарем застосування сильнодіючих компонентів на кшталт третиноїну або стероїдів може призвести до важкого подразнення, хімічних опіків або поглиблення проблеми під час скасування".
Вона також радить завжди ретельно перевіряти косметику, щоб уникнути купівлі підробок. Серед тривожних ознак - підозріло низька ціна, незнайомий продавець, помилки на пакуванні, відсутність інформації про термін придатності або номер партії.
Справжні косметичні засоби відомих брендів проходять суворі перевірки та відповідають нормам безпеки. Підробки ж можуть містити важкі метали, несертифіковані барвники або бути забруднені мікробами.
"Використання фальсифікованої косметики може призвести до сильних алергічних реакцій, опіків і довгострокового пошкодження шкірного бар'єру. Завжди купуйте продукцію в офіційних продавців. Якщо засіб має дивний запах, викликає дискомфорт або відрізняється за текстурою - негайно припиніть його використання", - попереджає дерматолог.
При цьому небезпеку несуть не тільки підробки - навіть брудні пензлі для макіяжу можуть завдати шкоди.
Доктор Момен зазначає: "Брудні аплікатори - часта причина акне, а також стафілококових і грибкових інфекцій. Згодом засоби втрачають свою стабільність, особливо це стосується вологої косметики - наприклад, туші або тонального крему, - створюючи сприятливе середовище для розмноження бактерій".
Це може спровокувати запалення, подразнення, грибкові ураження шкіри та очні інфекції.
Дивіться відео - підробки косметики та як не купити неефективний догляд:
Експерт YouTube-каналу Т.glonza детально розібрала питання про те, що входить до складу корейської косметики. Дана детальна інформація про те, для якого типу шкіри підходить корейська косметика.
При цьому також надано рекомендації про те, чи можна поєднувати корейську косметику з іншими брендами і що купити з корейської косметики. Експерти дали поради про те, як правильно використовувати корейську косметику.
Раніше повідомлялося про те, як очистити спонж від косметики за допомогою олії. Дерматолог стверджує, що її рецепт для чищення косметичних спонжів є найефективнішим методом, оскільки просто мила і води недостатньо.
Нагадаємо, раніше Главред писав про те, який символ вказує, скільки можна використовувати косметику. На перший погляд досить просто визначити термін придатності крему або маски, адже виробник його вказує на упаковці, однак ця позначка часто помилкова.
Більше новин:
- В Україні подорожчає косметика на 20-50%: Forbes назвало причину
- Сліди косметики на комірці куртки: як швидко вивести сліди тоналки та помади
- Як легко позбутися слідів косметики на тканині: лайфхак із копійчаним засобом
Як підібрати доглядову косметику?
Насамперед під час вибору доглядової косметики потрібно звертати увагу на свій тип шкіри. Ні в якому разі не можна використовувати засоби для сухої шкіри, якщо у вас жирний тип і навпаки. Також варто звертати увагу на вік. З віком легких кремів буде недостатньо, адже шкіра втрачає вологу, пружність, потребує більш жирних кремів, які зможуть наситити її необхідними компонентами.
Також важливим фактором є особливість вашої шкіри: акне, алергії, почервоніння, запалення та інше. Тут необхідно звертати увагу на склад, адже засоби з агресивними компонентами не підійдуть жінкам із чутливою шкірою.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред