У Кабміні встановили порядок виплати "мінімалки": що зміниться для українців

Документ вносить зміни до Закону "Про оплату праці", якими передбачено не включати до розміру мінімальної заробітної плати певні позиції.

Зарплата
У Кабміні встановили порядок виплати мінімальної зарплати / УНІАН

Кабінет міністрів погодив законопроект Про внесення змін до деяких законодавчих актів, які регулюють оплату праці. Про це стало відомо під час онлайн-трансляції засідання уряду в YouTube.

Зокрема, документ вносить зміни до Закону "Про оплату праці", якими передбачено не включати до розміру мінімальної заробітної плати такі складові:

 • доплати за роботу зі шкідливими та небезпечними умовами праці, з особливими природними географічними та геологічними умовами, а також в умовах підвищеного ризику для здоров'я;
 • доплати за суміщення професій (посад), виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника;
 • суми підвищення оплати праці за роботу в нічний час, роз'їзний характер робіт;
 • оплата роботи в понаднормовий час;
 • оплата за залучення до роботи у вихідні та неробочі святкові дні;
 • премії до святкових та ювілейних дат;
 • сума індексації заробітної плати;
 • сума компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати заробітної плати.

На думку авторів законопроекту, виключення з "мінімалки" перерахованих складових дозволить підвищити загальний розмір заробітної плати працівника, особливо тих, які зайняті на важких роботах, роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, умовами підвищеного ризику для життя і здоров'я і в несприятливих умовах.

Крім того, проектом документа встановлюються умови для визначення розміру мінімальної заробітної плати. Зокрема, мінімальну зарплату планують визначати з урахуванням:

 • потреб працівників та їх сімей;
 • загального рівня середньої заробітної плати в цілому по Україні;
 • розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
 • прогнозного індексу споживчих цін на період, на який встановлюється розмір мінімальної заробітної плати;
 • рівня зайнятості, продуктивності праці, збалансованості та обґрунтованості державного бюджету;
 • рівня податків, обов'язкових зборів і внесків.

читайте такожПідвищення мінімальної зарплати: Кабмін затвердив новий графік

Реклама

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що мінімальна зарплата в Україні з 1 січня 2021 року зросла до 6000 гривень. З 1 грудня нинішнього року в Україні мінімальна зарплата зросте до 6500 гривень.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв, що зарплати в Україні в наступні три роки будуть рости приблизно на 8-10% на рік (враховуючи інфляцію). А сама інфляція повернеться до таргету в 5% вже в 2023 році, а в наступному році складе 6,2%.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «У Кабміні встановили порядок виплати "мінімалки": що зміниться для українців». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Найгарніший френч манікюр 2022, що розтопить навіть найхолодніше серцеНайгарніший френч манікюр 2022, що розтопить навіть найхолодніше серце Гороскоп на сьогодні, 20 січня 2022: Тільцям – удача, Дівам – заздрісники, Стрільцям - труднощіГороскоп на сьогодні, 20 січня 2022: Тільцям – удача, Дівам – заздрісники, Стрільцям - труднощі Гороскоп на сьогодні, 18 січня 2022: Овнам – вороги, Тільцям – знаки згори, Терезам - любовГороскоп на сьогодні, 18 січня 2022: Овнам – вороги, Тільцям – знаки згори, Терезам - любов Гороскоп на сьогодні, 19 січня 2022: Близнюкам – суперники, Терезам - спокуси, Козерогам - ворогиГороскоп на сьогодні, 19 січня 2022: Близнюкам – суперники, Терезам - спокуси, Козерогам - вороги Незвичайне везіння і великий успіх до кінця січня: хто зі знаків у списку щасливчиківНезвичайне везіння і великий успіх до кінця січня: хто зі знаків у списку щасливчиків
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти