В Україні в ході опалювального сезону можуть перервати теплопостачання житлових будинків.
Комунальники будуть змушені перевести генерацію тепла на знижений температурний режим або взагалі відключать побутових споживачів, повідомили в асоціації Укртеплокомуненерго.
Підкреслюється, що обсягів газу, який підприємства ТКЕ отримують від Нафтогазу за фіксованою вартістю, набагато менше ринкової, явно недостатньо для нормального проходження опалювального сезону 2021-2022.
Відзначається, що лімітовані і недостатні обсяги природного газу за вартістю 7,42 гривні/кубометр(для побутових споживачів) і 16,39 гривні/кубометр(для бюджетних установ), що поставляються Нафтогазом підприємствам ТКЕ для стабільного теплопостачання були вичерпані. Тому десятки українських ТКЕ поповнили свої запаси енергоресурсу за ринковою ціною - по 24,93 гривні/кубометр у жовтні, і по 29,1 гривні/кубометр у грудні.
Де змушені купувати дорогий газ:
- Новоград-Волинський;
- Рівне;
- Чернівці;
- Полтава;
- Чорноморськ;
- Старокостянтинів;
- Коростень;
- Нововолинськ;
- Стрий;
- Харків;
- Чугуїв;
- Маріуполь;
- Кременчук;
- Миргород;
- Вінниця;
- Подільськ;
- Хмельницький.
Українці будуть замерзати?
Основним негативним фактором, що викликав дефіцит дешевого "блакитного палива", комунальники вважають невірно проведені розрахунки про необхідні обсяги ресурсу для підприємств ТКЕ, які були зроблені в Нафтогазі самостійно, грунтуючись на середньоарифметичному споживанні" тепловиків " за минулі 3 роки.
Через помилку, з жовтня по грудень 2021-го року, на українських підприємствах утворилася нестача в 40 мільйонів кубометрів природного газу за фіксованою вартістю, і вже в цьому січні, ринкова ціна на газ досягла 38,2 гривні/кубометр, що ставить під загрозу весь опалювальний сезон, оскільки коштів на такі покупки у комунальників просто немає, пояснили в асоціації.
Там впевнені - якщо в уряді не вплинуть на перегляд обсягів поставленого енергоресурсу згідно з фактичним споживанням, не тільки на опалювальний сезон, що залишився, але і на жовтень/грудень, цілком можливо, що українці будуть замерзати.
читайте такожКосмічні платіжки за опалення: українці збунтувалися через рекордні квитанції
Нагадаємо, в Україні споживачі почали отримувати перші в цьому опалювальному сезоні рахунки за послугу теплопостачання. При цьому ціна на тепло для малого та середнього бізнесу в окремих містах зросла щонайменше в чотири рази.
Читайте ще:
- Україні загрожують проблеми з опаленням, якщо в лютому на два тижні вдарять морози-Вітренко
- Ціни на газ та опалення для населення: підвищення вже неминуче
- Уряд затвердив план з економії на опаленні та електриці
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред