Верховна Рада у середу, 8 вересня, прийняла у другому читанні законопроєкт №3637 "Про віртуальні активи". Це дає можливість створити в Україні прозорий, цивілізований і зрозумілий ринок віртуальних активів із сучасною інфраструктурою та захищеними клієнтами, заявив голова Нацбанку Кирило Шевченко.
"Віртуальні активи, зокрема й ті, що ми звикли називати криптовалютою, отримали визначений̆ юридичний̆ статус, а учасники ринку – право на захист та роботу в правовому полі. В Україні зможуть легально працювати міжнародні біржі, де відбуваються торги віртуальними активами. Технологічні інновації̈ відкриють багато перспективних можливостей̆, зокрема, сприятимуть залученню інвестицій̆ у нашу країну", - зазначив Шевченко.
Він нагадав, що єдиним законним засобом платежу залишається гривня. Водночас в НБУ вивчають можливість випуску власних цифрових грошей – е-гривні.
"Це може створити нову інфраструктуру, яка б виконувала роль ефективного шлюзу між реальною економікою та ринком віртуальних активів. Відповідно е-гривня може стати одним із ключових елементів якісного розвитку інфраструктури для віртуальних активів в Україні", - підкреслив голова державного регулятора.
В Нацбанку також додали, що прийняття закону про віртуальні активи узгоджуються з необхідністю досягнення цілей Національного банку, зокрема із забезпечення цінової та фінансової стабільності, що є запорукою стійкого економічного зростання.
Нагадаємо, раніше Шевченко заявив, що механізм інфляційного таргетування, який протягом 6 років використовує Нацбанк, допоміг покращити економічну ситуацію та сприяє прозорості монетарної політики.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред