Прийняття закону про віртуальні активи дозволить створити прозорий ринок - глава НБУ

Шевченко нагадав, що єдиним законним засобом платежу залишається гривня.

false

Верховна Рада у середу, 8 вересня, прийняла у другому читанні законопроєкт №3637 "Про віртуальні активи". Це дає можливість створити в Україні прозорий, цивілізований і зрозумілий ринок віртуальних активів із сучасною інфраструктурою та захищеними клієнтами, заявив голова Нацбанку Кирило Шевченко.

"Віртуальні активи, зокрема й ті, що ми звикли називати криптовалютою, отримали визначений̆ юридичний̆ статус, а учасники ринку – право на захист та роботу в правовому полі. В Україні зможуть легально працювати міжнародні біржі, де відбуваються торги віртуальними активами. Технологічні інновації̈ відкриють багато перспективних можливостей̆, зокрема, сприятимуть залученню інвестицій̆ у нашу країну", - зазначив Шевченко.

Він нагадав, що єдиним законним засобом платежу залишається гривня. Водночас в НБУ вивчають можливість випуску власних цифрових грошей – е-гривні.

"Це може створити нову інфраструктуру, яка б виконувала роль ефективного шлюзу між реальною економікою та ринком віртуальних активів. Відповідно е-гривня може стати одним із ключових елементів якісного розвитку інфраструктури для віртуальних активів в Україні", - підкреслив голова державного регулятора.

В Нацбанку також додали, що прийняття закону про віртуальні активи узгоджуються з необхідністю досягнення цілей Національного банку, зокрема із забезпечення цінової та фінансової стабільності, що є запорукою стійкого економічного зростання.

Нагадаємо, раніше Шевченко заявив, що механізм інфляційного таргетування, який протягом 6 років використовує Нацбанк, допоміг покращити економічну ситуацію та сприяє прозорості монетарної політики.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Прийняття закону про віртуальні активи дозволить створити прозорий ринок - глава НБУ». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Злетіли ціни на горілку, пиво і вино: нова вартість пляшки алкоголюЗлетіли ціни на горілку, пиво і вино: нова вартість пляшки алкоголю Гороскоп Таро на лютий 2022: Близнюки стануть щасливчиками місяцяГороскоп Таро на лютий 2022: Близнюки стануть щасливчиками місяця У моду на 2022 рік увійшла надзвичайно гарна стрижка прямий боб, що відмінно омолоджуєУ моду на 2022 рік увійшла надзвичайно гарна стрижка прямий боб, що відмінно омолоджує Світ навиворіт - новий сезон: стало відомо, до якої країни поїхав Дмитро КомаровСвіт навиворіт - новий сезон: стало відомо, до якої країни поїхав Дмитро Комаров Прикмети на 20 січня: що не можна робити в день Іоанна і як не потрапити в бідуПрикмети на 20 січня: що не можна робити в день Іоанна і як не потрапити в біду
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти