Втратити квартиру за борги: що світить українцям за заборгованість по ЖКГ

4 лютого 2021, 03:50
238
На погашення заборгованості може взагалі не залишатися грошей, попередив Олександр Хмелевський.
коммуналка_счета ЖКХ_тарифы_платежки-платіжка
Що чекає українців, які заборгували за комуналку / ZIK.ua

Кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський прокоментував зареєстрований у Верховній Раді законопроект, що передбачає стягнення з українців боргів за послуги ЖКГ.

У коментарі Главреду він заявив, що зазначені в законопроекті заходи можуть істотно ускладнити погашення боргів, через те, що люди можуть заробляти, наприклад, виїжджаючи за кордон на заробітки.

"Відповідно, обмеження на виїзд за кордон для них може позбавити їх можливості оплачувати рахунки по комуналці", - зазначив експерт.

Крім того, він звертає увагу на те, що в українців, у разі впровадження реструктуризації, на неї може просто не вистачити коштів: "Зараз у багатьох людей на оплату комуналки вже йде більше 20% їхніх доходів, а субсидії можуть отримати далеко не всі, хто їх потребує".

Економіст попередив про те, що на погашення реструктурованої заборгованості може взагалі не залишатися грошей.

"А це призведе до масового стягнення боргів по суду за рахунок майна боржників. Адже, якщо є борг, його потрібно сплатити, а раз немає інших джерел, то погашення відбувається за рахунок продажу майна боржника. Імовірність того, що суд встане на бік боржника і прийме рішення в його інтересах, вкрай мала", - припустив він.

Експерт не виключив, що таким чином у людей можуть почати масово відбирати квартири.

"А де жити після цього людям і чи буде держава надавати їм соціальне житло, закон ніяких відповідей не дає. Як результат, багато людей стануть бездомними, будуть приречені на злидні і смерть", - додав Хмелевський.

читайте також"Заплатимо по повній": екс-міністр вразив лютневими цифрами за комуналку

Тарифи в Україні:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти