Продовження карантину в Україні захопило й листопад, опалювальний сезон приніс із собою нові ціни на газ, а Рада зібралася змінювати правила отримання спадщини.
Главред публікує головні зміни, які чекають на українців у листопаді 2020.
Ціни на газ у листопаді 2020
Нафтогаз підвищив ціну на блакитне паливо з 4,7 до 6,33 грн за кубометр - така ціна на газ діятиме з 1 листопада 2020.
"У листопаді: тариф місячний - 6330 грн за тисячу кубів, +35% щодо жовтня або більш ніж в два рази вище липня, тариф Річний теж збільшений - уже 6450 грн за тисячу кубів", - вже зазначив голова житлового союзу України Олександр Скубченко.
Він нагадав, що це ціна без вартості доставки і розподілу (абонплати, яка з'явилася в цьому році при Зеленському, і яку він ще взимку обіцяв скасувати).
"Загальний цінник: від 7000 до 20000 грн за тисячу кубів залежно від регіону. Це при тому, що цей газ вже в сховищах і його вартість — менше 3000 грн", – уточнив експерт.
Раніше компанія Нафтогаз України ввела для абонентів тариф Річний. Він дозволяє користувачеві убезпечити себе від зростання цін на газ в опалювальний сезон. Альтернативою тарифу річний став тариф Місячний.
Новий закон про спадщину 2020 - Україна змінює правила
До 5 листопада триває обговорення ініціативи Мінсоцполітики щодо спадкоємців, які не доглядали за літніми родичами.
читайте такожМісячний календар садівника-городника на листопад: що потрібно встигнутиДокумент, який опубліковано на сайті Мінсоцполітики, пропонує: не можна вступити у спадок, поки не відшкодовані витрати на догляд за померлим родичем у будинку престарілих або інших подібних держустановах.
За ініціативу ще повинні будуть проголосувати депутати Ради.
Заодно згадаємо про закон про дарування: у ньому з 1 листопада 2020 нічого не змінюється, але щороку напередодні листопада в ЗМІ починає з'являтися інформація, що українці не зможуть вступити у спадок та оформити договір дарування, а їхнє майно нібито перейде державі.
"Кожен листопад, з 2017 року, журналісти починають істерику, що все: з 1 листопада буде заборонена передача у спадок майна, тому що немає оцінювачів. Оцінювачі є, передавати майно можна! Все йде за старою процедурою, як було і раніше", - розповів у коментарі Главреду юрист Ростислав Кравець.
Детальніше читайте в нашому матеріалі Дарування і вступ у спадок: що змінюється з 1 листопада і в чому причина паніки.
Карантин з 1 листопада 2020
З 2 листопада почне діяти нове зонування: практично всі області країни знаходяться у помаранчевій зоні.
Нагадаємо, в березні через коронавірус була оголошена пандемія. Цього місяця Кабмін продовжив карантин в Україні до кінця 2020 року. Також Кабмін продовжив режим надзвичайної ситуації в Україні – теж до 31 грудня 2020 року.
читайте такожСпіймати удачу на хвіст із начосом: календар стрижок на листопад 2020
Візи для українців
З 1 листопада для українців Єгипет скасував сплату візового збору – до 30 квітня 2021 року, повідомило Посольство України в Єгипті.
Без змін залишаються вимоги щодо обов'язкової наявності негативного результату ПЛР-тесту. Його можна зробити заздалегідь (але не пізніше, ніж за 72 години до прибуття в країну) або здати по прибуттю до низки курортних міст.
читайте такожУ зоні ризику – жінки і діти: що готує календар магнітних бур на листопад 2020По-новому з 1 листопада будуть оформлятися українські електронні візи (е-Візи). Також з'явиться е-Віза для дворазового в'їзду.
Як пояснив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, е-Візи почнуть видаватися швидше:
- термінове оформлення електронної візи – за 1 робочий день,
- звичайна процедура – 3 робочих дні (раніше – до 9 днів).
При цьому будуть знижені тарифні ставки консульського збору:
- разова електронна віза - її ціна впаде до $20 (раніше було $85);
- дворазова е-Віза коштуватиме $30.
читайте такожПравославний календар на листопад 2020: батьківська субота і Різдвяний піст
Зміни на дорогах
З 1 листопада 2020 року в Україні з'явиться ще більше обмежувачів швидкості.
До вже наявних лежачим поліцейським додадуться бордюрні розширення, острівці безпеки, розділові смуги і чокери.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред