У вівторок, 9 червня, Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) схвалила програму stand-by для України обсягом у 5 мільярдів доларів.
Нова програма розрахована на 18 місяців і спрямована на те, щоби допомогти Україні впоратися з наслідками кризи шляхом забезпечення платіжного балансу та бюджетної підтримки. Про це повідомляє прес-служба МВФ.
Затвердження програми stand-by дозволяє негайно виплатити Україні близько 2,1 млрд доларів США. Інша частина буде поділена на чотири транші. Їх виділятиvenm на підставі оглядів фонду про виконання Україною програми.
У МВФ зазначили, що політика нової угоди буде зосереджена на чотирьох пріоритетах:
- пом`'якшення економічного впливу кризи, зокрема шляхом підтримки населення та бізнесу;
- забезпечення постійної незалежності Національного банку і гнучкого обмінного курсу;
- забезпечення фінансової стабільності при відшкодуванні витрат за рішенням банку;
- просування ключових заходів по боротьбі з корупцією з метою збереження та зміцнення останніх досягнень.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував рішення МВФ виділити Україні кредит, зазначивши, що кошти підуть на подолання наслідків коронавірусу.
"Україна отримає перший транш від МВФ у розмірі $ 2,1 млрд. Це на $ 200 млн більше, ніж планувалося спочатку. Нова програма допоможе подолати виклики, спричинені Covid-19. У складний час МВФ доводить, що є надійним партнером", - написав лідер держави в Twitter.
читайте такожЩо буде з доларом після отримання Україною траншу МВФ - прогноз експерта
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на засіданні Ради директорів МВФ 9 червня буде ухвалено рішення про надання Україні кредитних коштів. Фінансові засоби Київ повинен отримати вже наступного дня.
Також був опублікований документ, згідно з яким Україна за умовами домовленостей з МВФ повинна піти на низку жорстких поступок в області соціальної політики.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред