Металургійна галузь виступає донором державного бюджету і забезпечує тисячі робочих місць у період кризи в Україні, повідомив у коментарі УНІАН президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.
За його словами, приклад "Метінвесту", який в січні-червні 2021 року планує збільшити сплату податку на прибуток в 7,4 рази, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, до 10,2 млрд грн, свідчить про те, що галузь, що є основою економіки держави, потроху виходить з кризи.
читайте такожЕксперт пояснив, яка галузь відіграє найважливішу роль в економіці України"Те, що "Метінвест" зараз декларує виплату великого податку на прибуток, який в 7 разів перевищує показник за півріччя минулого року, з одного боку, говорить про те, що ми потихеньку починаємо виходити з кризи, а з іншого – дуже важливо, що підприємства самі розуміють, що держава терпить колосальні недонадходження до бюджету у зв'язку з кризою. Тому металургійні підприємства в цьому випадку виконують роль донорів бюджету", - сказав Каленков.
Він зазначив, що внесок металургії у ВВП країни становить від 12 до 15%, а в регіонах присутності внесок у регіональний додатковий продукт - 45-50% і вище. Крім цього, гірничо-металургійний комплекс - це 40% вантажоперевезень "Укрзалізниці" і перевалки в українських портах.
"Тому фактично йдеться про всю економіку країни. Те, що підприємства тільки однієї групи "Метінвест" за підсумком півріччя виплатять понад 10 млрд грн – це велика підмога для бюджету і взагалі для України, яка зараз перебуває у важкому стані у зв'язку із коронакризою", - зауважив він.
При цьому експерт підкреслив, що в інших країнах, навпаки, уряди виділяють колосальні кошти на підтримку великого бізнесу в період кризи.
"В інших країнах відбувається зворотне. Там держави виділяють колосальні кошти на підтримку бізнесу, Тільки б він продовжував працювати. В Україні великий бізнес розуміє, що саме він є основою стійкості економіки держави", - сказав експерт.
Також Каленков зазначив, що великі підприємства виконують істотну соціальну роль по збереженню робочих місць в країні.
"Найголовніше завдання металургів у цей складний період - зберегти робочі місця. Це завдання номер один. Найголовніша мета - зберегти підприємства працюючими, щоб не скорочувати робочі місця, навіть працюючи собі в збиток. Колосальні збитки були й у 2019 році, й у 2020 році. Одне робоче місце в металургії створює 5-6 робочих місць в інших галузях", - зазначив він.
Нагадаємо, "Метінвест" в січні-червні 2021 року збільшить сплату податку на прибуток в 7,4 рази, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, до 10,2 млрд грн.
У 2020 році компанія збільшила виплату податків на 5%, порівняно з 2019 роком, до 22,1 млрд грн.
На початку поширення коронавірусу "Метінвест" вирішив відмовитися від податкових канікул, наданих бізнесу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред