Інфляційне таргетування в Україні за 6 років довело свою ефективність - голова НБУ

Кредити подешевшали, а кредитування зростає, зазначив Кирило Шевченко.

Кирило Шевченко
Кирило Шевченко розповів про плюси інфляційного таргетування

З дати запровадження монетарного режиму інфляційного таргетування в Україні минуло рівно шість років. Ця подія відбулася 18 серпня 2015 року. Про це повідомляє Facebook-сторінка голови Нацбанку України Кирила Шевченка.

"Ці шість років довели, що орієнтир НБУ саме на низьку та стабільну інфляцію, а не на фіксований валютний курс – ефективніший. Якщо порівняти коливання інфляції до запровадження інфляційного таргетування та після, то прогрес очевидний. Кредити здешевшали, кредитування зростає", — зазначив Шевченко.

На 1 січня 2021-го року міжнародні резерви сягнули восьмирічного максимуму — понад 29 мільярдів доларів США. Завдяки гнучкому курсоутворенню економіка стала менш вразливою до криз. Знизилася її доларизація. Так, доларизація депозитів скоротилася із 47% до 35%. Здійснено суттєвий прогрес у валютній лібералізації. І все це є фундаментом для стійкого економічного розвитку.

Підвищення інфляції на сьогодні є глобальним явищем. Але НБУ, на думку Шевченка, на відміну від центробанків розвинутих держав, не може дозволити собі займати пасивну позицію щодо інфляції.

"Підвищення облікової ставки і згортання антикризових інструментів дозволить зберегти контроль за інфляційними процесами, а отже – і можливість фінансування в гривні за доступною вартістю і на тривалі терміни", — пише голова НБУ.

Реклама

При реалізації монетарної політики НБУ, за словами Шевченка, ухвалює рішення щодо реакції не лише на поточні виклики, а на довгострокові тенденції. Серед нових викликів він визначає, зокрема, інноваційні та екологічні. Для цього НБУ бере активну участь у розробці низки законопроєктів, серед яких "Про платіжні послуги", "Про віртуальні активи". З іншими центробанками обговорює місце зелених фінансів у мандатах національних фінансових регуляторів та почав роботу над розвитком майбутнього ландшафту системи зелених фінансів в Україні.

НБУ також разом з міжнародними партнерами аналізує найкращі міжнародні практики для розробки Стратегії розвитку сталого фінансування, яку планує фіналізувати у жовтні, та розробляє Концепцію регуляторних стимулів, яка повинна бути завершена у серпні.

Нещодавно повідомлялося, що підвищення Нацбанком облікової ставки допоможе боротись з інфляцією.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Інфляційне таргетування в Україні за 6 років довело свою ефективність - голова НБУ». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Повня в січні 2022: що потрібно зробити в цей день, щоб уберегтися від бідПовня в січні 2022: що потрібно зробити в цей день, щоб уберегтися від бід Любовний гороскоп на тиждень 17-23 січня: Скорпіонам - загострення пристрастей, Козерогам - небезпечне захопленняЛюбовний гороскоп на тиждень 17-23 січня: Скорпіонам - загострення пристрастей, Козерогам - небезпечне захоплення У моду на 2022 рік увійшла надзвичайно гарна стрижка прямий боб, що відмінно омолоджуєУ моду на 2022 рік увійшла надзвичайно гарна стрижка прямий боб, що відмінно омолоджує Фінансовий гороскоп на тиждень 17-23 січня: Ракам – недруги, Дівам - знаки долі, Козерогам - удача в грошахФінансовий гороскоп на тиждень 17-23 січня: Ракам – недруги, Дівам - знаки долі, Козерогам - удача в грошах Астролог розповів, що вважають найважливішим у житті різні знаки зодіакуАстролог розповів, що вважають найважливішим у житті різні знаки зодіаку
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти