Німецький економіст Філіп Багус оцінив перспективи євро і розповів, що його купівельну спроможність можуть використовувати відразу кілька незалежних урядів.
"А в урядів дефіцити і вони випускають урядові облігації, їх купують банки, вони потрапляють у Європейський центральний банк, а в ньому кількість грошей зростає. Отже, є багато тих, хто може використовувати ресурс, який перебуває у спільному користуванні, а цей ресурс – купівельна спроможність євро. Тому відбувається трагедія спільного, що призводить до експлуатації ресурсу. За аналогією це можна назвати трагедією євро", - підкреслив він в інтерв'ю на Ukrlife.tv.
Він упевнений, що криза євро не минула і незабаром у Європі може вибухнути справжня банківська криза, яка спровокує кризу суверенних боргів.
читайте також"Вони – козли": експерт розповів про фатальну помилку Нацбанку з гривнею"Результатом може стати дуже висока інфляція. Не потрібно грати з вогнем. Це (євро, - ред.) не дуже хороша валюта. Є набагато кращі альтернативи", - вважає експерт.
Серед реальних альтернатив євро він назвав золото і криптовалюти.
"Уряди не можуть маніпулювати криптовалютами. Мені більше подобається золото, але криптовалюти - можливо", - пояснив він.
До речі, у Міжнародному валютному фонді заявили про прогрес у переговорах з Україною.
За словами постійного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана, обговорення продовжиться в найближчі дні.
"Команда фахівців МВФ, яка відвідала Київ, досягла суттєвого прогресу в обговоренні законодавчих ініціатив, спрямованих на підтримку зростання та забезпечення стабільності", - зазначив представник МВФ.
За словами німецького економіста, реальною небезпекою також можуть стати торговельні війни і криза в Китаї.
"Насправді ми не знаємо, які в Китаї макроекономічні умови. А в Європі – потужні проблеми в зоні євро, великі державні борги та дефіцити. Нині у нас гарний час – економічний підйом і дуже низькі ставки запозичень для урядів. Але що, якщо ці ставки виростуть? Банківська система буде наповнена боргами.
Ще одна проблема – політика близької до нульової ставки. Це спровокувало погане інвестування. Ця політика підтримувала компанії, які б загинули при нормальній кредитній політиці. Це компанії-зомбі, тому що життя в них підтримується штучно. Їх кількість зростає, тому в економіці менше зростання. Вони не активні і не створюють вартості. Вони повинні зникнути і очистити місце для нових інноваційних компаній. Це причина стагнації в Європі.
читайте також"Помилка Нацбанку": експерт розкрив загрозливий розклад з гривнею
Ще одна проблема – традиційна банківська модель зруйнована цією політикою негативних ставок. Замість того, щоб зробити все для порятунку євро, пожертвують традиційною банківською системою заради євро. Прибутковість банківської системи випаровується і в певний час вона стає від'ємною, що призведе до банківської кризи та паніки", - додав Багус.
Як відомо, Національний банк України, на понеділок, 2 березня, встановив офіційний курс гривні до долара США на рівні 24,59 грн/дол., тобто, курс знизився на 3 копійки після зростання на 9 копійок. Згідно з даними на сайті НБУ, офіційний курс гривні до євро на понеділок встановлений на рівні 26,98 грн/євро, що на 5 копійок нижче попереднього показника.
Нагадаємо, раніше фінансовий експерт Іван Компан розповів, коли чекати обвалу гривні.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред