
Ви дізнаєтеся:
- Як засолювали огірки 1000 років тому
- Що додавали в банку замість оцту
Сезон консервації у самому розпалі. Солоні огірки - фаворити на українській кухні, вони чудово підійдуть до смаженої картопельки, стануть прекрасною закускою, сподобаються дорослим і дітям. У кожної родини, ймовірно, є свій рецепт, який передавався з покоління в покоління. Проте Главред пропонує вашій увазі рецепт, за яким готували наші предки ще 1000 років тому.
Виявляється, наші пращури квасили огірки вже тоді, коли Київ лише починав будуватися. Рецепт дещо відрізняється від сучасного соління овочів.
Автор українського YouTube-каналу Характерник розповів, що замість оцту, тисячу років тому, використовували натуральне бродіння.
Чоловік зазначає, що на теренах сучасної України вже у X столітті огірки квасили в дубових бочках, використовуючи холодну джерельну воду, хрін, сіль та часник.
А щоб огірки були хрумкими пращури додавали дубове листя. Це був головний секрет квашення огірків.
"Так, дубове листя - це секрет хрумкого огірка ще з Русі. Дуб вважався святим деревом, символом сили, захистом та довголіття. Його гілочки додавали не лише до огірків, але й до капусти чи яблук", - йдеться у відео.
Чоловік розповів, що листя дуба містить таніни, які і відповідають за хруст огірків.
До речі, також для хрумкості в банки огірків додають листя смородини, суцвіття кропу і пару шматочків кореня хрону.
Інші рецепти:
- На майонез більше не глянете: заправка для салату, як у ресторані
- Рецепт ідеальних пишних оладок: секрети розкрито
- Найсмачніший компот з яблук на зиму на швидку руку - рецепт
Про джерело: канал Характерник на YouTube
Характерник - це україномовний канал на YouTube. Авторка каналу розповідає про різні історичні факти та ділиться цікавими історіями. На даний канал вже підписалось понад 11 тисяч користувачів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред