
Ви дізнаєтесь:
- Навіщо американські копи торкаються фари зупиненого автомобіля
- Які дві основні причини цієї унікальної поліцейської практики
- Як цей простий жест впливає на безпеку офіцера та виявлення злочинців
Кожен, хто хоч раз дивився американські фільми чи серіали, бачив, як працює поліція у США. Ввічливі офіцери, адекватні громадяни — така картинка міцно закарбувалася у нашій свідомості.
Главред вирішив розібратися в цій практиці, що не зустрічається в роботі українських правоохоронців.
Що стоїть за звичкою американських копів
Як розповідає УНІАН, на перший погляд, незначна деталь є важливою частиною процедури зупинки транспортного засобу в США. Коли поліцейський автомобіль наздоганяє порушника та вмикає проблискові маячки, водій зупиняється на узбіччі. Офіцер виходить зі свого авто і, проходячи повз задню фару зупиненої машини, торкається її пальцями.
Наші експерти у сфері правоохоронної діяльності підтверджують, що ця дія має щонайменше дві вагомі причини, які забезпечують безпеку офіцера та сприяють розкриттю потенційних злочинів.
Вам також може бути цікаво: На дорогах проводять перевірки: за що водіїв можуть оштрафувати на 34 тисячі.
Відбитки пальців як доказ
Основна причина, чому американські поліцейські торкаються заднього ліхтаря, — це залишити свої відбитки пальців на автомобілі. Ця, здавалося б, дрібниця є критично важливою для безпеки офіцера.
Ніколи не можна знати, хто сидить за кермом зупиненої машини. З огляду на легалізацію зброї у багатьох штатах, порушник може бути озброєним, небезпечним і не наляканим перспективою потрапити до в'язниці.
Якщо раптом з поліцейським щось трапиться під час зупинки, і потрібно буде розслідувати подію, залишені відбитки пальців на склі фари стануть незаперечним доказом його контакту з цим конкретним автомобілем. Це значно спрощує ідентифікацію машини та подальший пошук.
Психологічний аспект: спостереження за реакцією водія
Друга причина цього дотику є більш прозаїчною, але не менш важливою. Таким чином, офіцер привертає увагу водія до свого наближення та спостерігає за його реакцією.
Звичайна людина, якій нічого приховувати, може просто обернутися, демонструючи спокій. Однак потенційний злочинець, імовірно, почне нервувати, змінювати положення тіла або намагатися приховати щось у салоні.
Крім того, за поведінкою водія під час цього короткого контакту можна визначити, чи не перебуває він під впливом речовин, що впливають на швидкість або уповільнення реакцій. Цей момент дотику дає офіцеру цінну інформацію ще до того, як він почне розмову з водієм.
Читайте також:
- Чи потрібно покривати авто воском на мийці: відповідь здивує багатьох водіїв
- В Україні каратимуть водіїв за дії пасажира: про що йдеться
- Власникам авто із США загрожують штрафи: за що доведеться викласти круглу суму
Про джерело: УНІАН
Українське Незалежне Інформаційне Агентство Новин - перше в Україні та найбільше незалежне інформаційне агентство, яке було засновано 1993 року, лідер серед новинних медіа країни. Виробляє новини трьома мовами: українською, російською та англійською. Новини поширює їх через платну закриту передплату, розсилки дайджестів, добірки анонсів, а також інформаційний портал.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред