Ініціатива президента США Джо Байдена про зустріч з російським главою держави Володимиром Путіним свідчить про те, що Кремлю вдалося досягти своєї мети в питанні організації перемовин з Вашингтоном. Це не найгірший варіант для України, однак така ситуація дозволяє російській пропаганді показати, що Путіну вдається успішно шантажувати Захід. Наразі Штати затягуватимуть ситуацію з перемовинами, а Росія час від часу чинитиме тиск на Україну з метою торгів з Вашингтоном. Про це заявив російський опозиційний політик Геннадій Гудков.
У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що задум Путіна, якому важливо показати здатність управління країною, вдався. Байден дійсно вирішив, що потрібно домовлятися з Путіним, тому що такі дії знизять ймовірність початку війни і дозволять перейти до діалогу з російською стороною. Сигнал Москви почули у Вашингтоні.
"Думаю, в цьому і був сенс путінських маневрів. Думаю, що він досяг мети. Це тактика шпани, яка завжди першою готова вдарити, першою готова витягнути ніж, і це на багатьох психологічно діє. Байден же не може діяти такими способами. Тому цей посил було почуто, і Байден вирішив так, що "я подзвоню Путіну, це буде правильним, ми йому запропонуємо перемовини, це як мінімум знизить можливість початку війни в найближчі кілька місяців, ну а там спробуємо домовитися", - вважає політик.читайте такожУ Кремлі заявили про умови Москви для зустрічі Путіна і Байдена
За його словами, такий варіант розвитку подій є не найгіршим сценарієм для України. Однак це удар по російській опозиції, тому що державна пропаганда показує, що Путіну вдається домогтися результатів, чинячи тиск на Захід.
"Це все вже показується на ток-шоу, думаю, істерика буде йти по наростаючій, "Путін покарав Ердогана", "Путін домігся рівноправного діалогу від Байдена", хоча мало що він там сказав, він змушений домовлятися з Путіним", - вважає Гудков.
Відтепер, як вважає політик, США, у яких немає завдання швидко вирішити цю проблему, тягнутимуть час. Завдання Путіна - показати, що він може керувати державою в умовах впливу на Росію з боку Заходу. Швидше за все, наразі Кремль буде час від часу загострювати ситуацію на кордонах України і продовжить торгуватися із Заходом.читайте такожВетеран АТО пояснив дії РФ щодо ситуації з військами біля кордонів України
"Думаю, що американці потягнуть з цим питанням, у них немає завдання форсувати проблему. Путіну це важливіше, ніж все інше, тому що він повинен показати, що здатен керувати країною і долати будь-які проблеми, пов'язані з міжнародною ізоляцією. Це для нього, можливо, важливіше, ніж розв'язання збройного конфлікту на території України. Він буде чекати, маневрувати, то загострювати ситуацію, то знижувати, торгуватися", - підкреслив Геннадій Гудков.
Перемовини Путіна і Байдена
- Телефонна розмова президента США Джо Байдена і російського глави держави Володимира Путіна відбулася 13 квітня. Американський президент закликав главу Кремля знизити напругу у зв'язку з підведенням російських військ до прикордонних з Україною територій. Байден підтримав Київ і запропонував Путіну провести зустріч на території однієї з європейських держав.
- Як заявила прессекретарка глави США Джен Псакі, наразі немає конкретної інформації про заплановану зустрічі Байдена і Путіна. Однак не виключено, що такі перемовини можуть пройти влітку.
- Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков сказав, що плани на перемовини Путіна і Байдена наразі планують обговорити. Зараз у Кремлі розглядають можливість участі Путіна в саміті з клімату.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред