Помста Москві: Трамп ухвалив важливе рішення щодо Договору про відкрите небо

Президент США вийшов із договору через те, що Москва порушувала його умови.
Дональд Трамп
Дональд Трамп прийняв рішення про важливому договорі / Reuters

Лідер американців Дональд Трамп схвалив рішення про те, що його країна вийде з Договору з відкритого неба, але з можливістю його поновлення.

Про це пише CNN із посиланням на власні джерела в Білому домі.

За словами Дональда Трампа, таке рішення було схвалено, оскільки Росія не дотримувалася договору. Він також заявив, що є дуже хороший шанс досягти нових угод або повернутися до старих.

читайте такожСША готові діяти рішуче: Трамп виступив з новою загрозою в адресу Китаю

У Вашингтоні раніше заявляли, що Москва порушила договір, відкликавши дозвіл на проліт американо-канадської місії у вересні 2019 року. Росія відкинула ці звинувачення і вказала на порушення із боку США.

Також в американській адміністрації стверджують, що Росія втручалася в американські моніторингові польоти, використовуючи свої місії для збору розвідданих у США.

Нагадаємо, Договір з відкритого неба був підписаний в 1992 році і став одним із заходів зі зміцнення довіри в Європі після холодної війни. Він діє із 2002 року і дозволяє країнам-учасницям відкрито збирати інформацію щодо збройних сил та заходи один одного. Договір підписали 34 держави.

Як раніше писав Главред, у Вашингтоні вважають Китай відповідальним за поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 по всьому світу. Внаслідок цього США готові ввести санкції проти Китаю, щоб притягнути державу до відповідальності.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти