Північний потік-2 обов'язково буде добудований у нинішньому році, але США можуть запропонувати російському Газпрому його викупити.
"Думаю, американці будуть грати дуже активну роль, аж до того, що взагалі можуть запропонувати викупити цю трубу у свою власність, і таким чином вирвати жало з роту Газпрому з тим, щоб контролювати цей "Потік" самим", – спрогнозував російський опозиційний політик Ілля Пономарьов в ефірі телеканалу Obozrevatel TV.
За оцінками Пономарьова, нова адміністрація США не хоче, щоб проєкт Північний потік-2 був реалізований, але має намір обговорювати питання з Європою, "як це зробити до задоволення всіх оточуючих сторін".
"Я впевнений, що трубу в цьому році добудують, а ось запустять Північний потік-2 чи ні – це предмет переговорів", – сказав він.
читайте такожПівнічний потік-2 на межі колапсу: у Німеччині оголосили про проблеми
"Я думаю, що його фізично добудують, ніхто не захоче велику кількість цього заліза, цієї труби залишити просто гнити на дні Балтійського моря. Тим більше трохи залишилося. Більш того, вже тиждень, як баржа Фортуна вийшла в море в Данських територіальних водах. Зараз вона кладе труби", - нагадав політик.
За його оцінками, з раціональної точки зору Кремлю слід було б погодитися на пропозицію США викупити газопровід, якщо таке прозвучить, оскільки "щось краще, ніж нічого". Але Пономарьов допустив, що в керівництві Росії можуть відмовитися від пропозиції, оскільки це виглядатиме не по-пацанськи".
"У Кремлі ж сидять "пацани". Вони можуть порахувати, що це буде не "по-пацанськи" – піддаватися на тиск. Нехай полежить до кращих часів - можуть зайняти й таку позицію. Хоча раціональною дією в цій ситуації було б піти на компроміс", – підсумував опозиціонер.
Північний потік-2 Новини
- Проблеми з добудовою газопроводу СП - 2 пов'язані з тим, що з 1 січня 2021 року вступили нові санкції США, які поширюються на всіх учасників енергетичного проєктк.
- 15 січня мав стартувати один з фінальних етапів завершення будівництва газопроводу в Данії, проте в компанії Nord Stream AG заявили про технічні проблеми. У Росії наголошували на тому, що у судна-трубоукладача академік Черський немає дозволу на проведення робіт від компанії-сертифікатора, тому трубопрокладка була припинена.
- Компанія Газпром 19 січня вперше визнала, що процес будівництва газопроводу Північний потік - 2 може бути повністю зупинений через зміни політичної ситуації. У Кремлі звинуватили США в тиску на енергетичний проект.
- В той же день американці ввели нові санкції проти СП-2, які вдарили по трубоукладачу Фортуна і компанії-власнику судна.
- Російський економіст, колишній глава Центрального Банку Росії Сергій Алексашенко заявив, що санкції США фактично призвели до краху СП-2. Газопровід добудувати вдасться, проте трубопровід не введуть в експлуатацію до тих пір, поки Америка не зніме санкції.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред