Європа зробила ще один крок на шляху до диверсифікації постачання газу і зниження енергетичної залежності від Росії. На територію Італії з Азербайджану в обхід РФ почав надходити комерційний газ через Трансадріатичний потік (ТАР) – новий газопровід, який нещодавно ввели до експлуатації. У зв'язку з цим Газпром може втратити близько 30% свого експорту до Італії, що призведе до збитків російського газового монополіста.
У матеріалі німецького видання DW йдеться про те, що новий газопровід Трансадріатичний потік почав роботу вже 15 листопада. Відкрився так званий Південний газовий коридор, який йде в обхід Росії з Азербайджану транзитом через Грузію і територію Туреччини. Далі газопровід йде територіями Греції, Албанії та через Адріатичне море до Італії.
Йдеться про те, що постачання газу новим газопроводом ТАР серйозно вдарить по позиціях Газпрому в Італії – це найбільша після Німеччини країна ЄС для російського монополіста зі збуту російського газу.
Наприклад, якщо минулого року Італія закупила у Газпрому 22,1 мільярдів кубометрів природного газу, то вже у 2021 році вона може отримати 7-8 мільярдів кубів газу вже з Баку через Трансадріатичний потік. За прогнозами експертів, Газпром в таких умовах може втратити до 30% експортної виручки.читайте такожНовий удар по Газпрому: ЗМІ розкрили плани Європи щодо відмови від газу з РФ
"У 2019 році Італія купила у "Газпрому" 22,1 млрд кубометрів, але вже наступного року ця країна може отримати по Південному газовому коридору близько 7-8 млрд азербайджанського газу (інші 2-3 млрд поділять між собою Греція, Албанія і Болгарія)", - зазначає видання.
Більш того, прогнозується, що у зв'язку з коронавірусною кризою Італія ймовірно знизить обсяги закупівлі газу. Тоді як Газпрому у зв'язку з кризовими обставинами і запуском ТАР навряд чи слід розраховувати на зростання італійського попиту на газ і підвищення ціни на паливо.
Трансадріатичний потік
- У азербайджанському консорціумі TAP AG 15 листопада заявили про завершення будівництва Трансадріатичного потоку і старті комерційних постачань газу. Пропускова здатність газопроводу може бути подвоєна до 20 мільярдів кубометрів на рік.
- У жовтні у TAP заявляли, що Трансадріатичний потік може поставляти на європейські ринки до 9 мільярдів кубометрів газу в року. Аналітики називають запуск газопроводу успішним кроком Європи на шляху до пошуку нових ринків постачання газу в спробі подолання залежності від Газпрому.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред