Поразка Вірменії у війні з Азербайджаном у Нагірному Карабасі стала причиною внутрішньополітичної кризи в країні. У Єревані проходять акції протесту із закликом до відставки прем'єрміністра Нікола Пашиняна, який наразі не має наміру залишати свій пост. При цьому сценарій можливого відходу Пашиняна з поста глави уряду поки що залишається під питанням.
Як розповів вірменський політолог Рубен Мехрабян в ефірі телеканалу Україна 24, протести у Вірменії не є численними і інспіровані політичними силами, які керували державою 20 років. Їх завдання - забезпечення відставки Пашиняна і проведення позачергових виборів через рік.
"Це не має суспільного резонансу. Ці політичні сили паразитують на поразці", - вважає експерт
На його думку, Пашинян не збирається залишати посаду глави уряду і готовий вирішувати питання щодо біженців і проблеми з економічною кризою.
"Через 6 місяців він вийде з доповіддю до суспільства, і після цього може бути раціональна розмова", - додав Мехрабян.читайте такожЧому перемога Азербайджану у Нагірному Карабасі - пастка Туреччини і Росії
Як вважає український експерт з міжнародної політики Ілія Куса, Пашинян піде у відставку незалежно від того, якої точки зору дотримується опозиція. Вірменія програла війну у Карабасі, а на прем'єра чиниться тиск – він повинен залишити свій пост.
"Навіть якщо дивитися з моральної точки зору, він був лідером Вірменії, і вона програла війну, він повинен піти у відставку. І немає сумнівів, що це буде, просто питання - коли і за яких умов, в тому числі, які будуть видані гарантії безпеки Пашиняну і щодо транзиту влади", - підкреслив експерт.читайте такожЗа капітуляцію у Карабасі Алієв давав Вірменії 5 млрд доларів: запис
Війна у Нагірному Карабасі
- Багаторічний збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном у Нагірному Карабасі завершився 9 листопада підписанням Єреваном, Баку та Москвою заяви щодо припинення військових дій в регіоні.
- Перемогу у війні здобув Азербайджан. Вірменська сторона передала Баку Агдамський, Кельбаджарський і Лачинський райони. Також Єреван повинен відкрити сухопутний коридор, який буде з'єднає Азербайджан з Нахічеванню. На новій лінії розмежування та вздовж Лачинського коридору розміщені російські миротворці.
- У МЗС Вірменії 3 грудня заявили, що вірмено-азербайджанський конфлікт у Карабасі буде завершено тільки після того, як проживаючому в регіоні народу нададуть право на самовизначення в рамках міжнародного законодавства.
- У Єревані проходять протести з вимогою відставки Пашиняна з поста прем'єрміністра через поразку у Нагірному Карабасі. Опозиція вважає, що він несе відповідальність за ситуацію в економіці і на фронті.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред